Menu

Zájem o Ioniq Electric je enormní, Hyundai zvyšuje výrobu

Zájem o Ioniq Electric je enormní, Hyundai zvyšuje výrobu

Zájem o Ioniq Electric je nad všechna očekávání automobilky a tak bohužel nestíhá v čas vozy dodávat. Hyundai se nechal slyšet, že během následujících měsíců navýší výrobu o 50%. Problém však není jen na jejich straně. Společnost LG Chem, která vyrábí pro Ioniq Electric baterie, nestíhá výrobu podle plánů a tím vzniká zdržení, které trápí jak automobilku, tak zákazníky.

Velký zájem o Ioniq Electric

Prozatím to vypadá tak, že jihokorejská společnost naprosto podcenila výrobu jejich úspěšného modelu. Pravděpodobně se báli, aby v případě neúspěchu automobilka neutrpěla příliš vysoké „bolestné“. Minulý týden tamní magazín Business Korea zmínil ve svém článku znepokojující čísla. Automobilka objednala baterie pouze pro 6000 – 7000 vozů!

Ano, společnost má problémy s produkcí vozu. Zvlášť, když se z Ioniqu EV stal tak úspěšný model s dvakrát vyšší poptávkou, než jsme očekávali. LG Chem právě provádí potřebné kroky pro zvýšení produkce – nicméně Hyundai Motor není jediná automobilka, která má od LG Chem k dostání málo baterií.

Kdo podcenil výrobu?

LG Chem zásobuje i jiné automobilky svými bateriemi, například jejich akumulátory naleznete u vozu Opel Ampera-e, což je v podstatě evropská verze Chevy Bolt EV. Další vyjádření jde přímo od tiskového oddělení Hyundai, kde s rozšířením produkce počítají.

Hyundai Motor plánuje zvýšit produkci vozu Ioniq EV. Vůz se momentálně vyrábí ve městě Ulsan, kde máme továrnu. Plánujeme zvednout produkci z 1200 vozů na 1800 měsíčně. Polovina bude směřovat pouze na jihokorejský trh. Ostatní do USA a Evropy.

Doufáme, že všechna opatření dopadnou dobře a zvýší se tím co nejefektivněji produkce tak úspěšného elektromobilu. Pokud jste mezi zájemci, nezapomeňte čas od času zkontrolovat stav u lokálního dealera vozů – třeba právě on bude mít Ioniq Electric k mání.

Máte zájem o Hyundai Ioniq Electric?

Zdroj: electrek.co