Snaha německé automobilky o elektromobil je teprve v plenkách, respektive vůz existuje jen v tiskových zprávách a konceptu, který se podařilo natočit. Nicméně se na nás usmálo štěstí a vypadá to na první skvělou zprávu. Výroba Audi e-Tron Sportback by mohla začít už roku 2019 v bruselské továrně, kterou Audi momentálně předělává a připravuje na elektrifikaci. Taková informace je první z vodítek a důvodů, proč věřit v aktivní vývoj.

Výroba Audi e-Tron Sportback

Audi včera potvrdilo přípravu výroby modelu e-Tron Sportback, se kterým nedávno automobilka billboardem dráždila Elona Muska. Podle všech informací by vůz mohl poprvé vyjet z továrny někdy v roce 2019. Společnost si vybrala pro produkci továrnu v Bruselu, pravděpodobně kvůli logistice. K plnohodnotné produkci je čeká ještě opravdu dlouhá cesta, protože výrobní hala není ani z daleka připravena na jakýkoliv vývoj. V podstatě si ukrojily kus továrny na Audi A1, přemístili veškeré stroje a začínají s čistým štítem. Audi ve své tiskové zprávě uvedlo toto.

Audi rozšiřuje své portfolio vozů o nový model e-Tron. První produkce Audi e-Tron Sportback začne v Belgii roku 2019. Továrna tedy bude zodpovědná za produkci již druhého elektrifikovaného vozu. Vůbec první model vyjede z výrobní linky v roce 2018.

e-Tron se stejnou architekturou jako Porsche?

Německá automobilka také dodala, že tyto dva nové elektromobily nebudou mezi sebou navzájem soupeřit. Zároveň budou oba určeny pro masovou výrobu, aby je mohli nabízet globálně. Jako první se dočkáme modelu Quattro v roce 2018, o rok později přijde Sportback. Třetí auto na baterky bude pravděpodobně odhaleno až v roce 2020. Díky nedávno schválené kooperaci s Porsche budou mít vozy stejnou architekturu jako připravované Porsche Mission E, které plánuje své představení na rok 2019. To bude disponovat silou nejméně 600 koní, dojezdem přes 500 kilometrů a dobije se za 15 minut.

Myslíte, že Audi bude schopné konkurovat Tesle?

Zdroj: electrek.co