Menu

Tesla přišla s výkonovým vylepšením pro Model S a X

Tesla přišla s výkonovým vylepšením pro Model S a X

Americká automobilka aktualizovala specifikace jejich dvou vozů. Model S a X se nyní staly již v základu mnohem rychlejší a to teď nemluvíme o „Performance“ modelech. Hlavním důvodem, proč se Tesla rozhodla k tomuto kroku je určitě příchod Modelu 3. Snaží se přesvědčit zákazníky, aby ustoupili od jejich rezervace na lidový elektromobil a pořídili si raději stávající modely. Elon Musk nikdy s tolika předobjednávkami nepočítal a nyní se snaží, seč mu síly stačí.

Tesla model 3

Tesla 3

  • Typ pohonu Elektro
  • Uvedení na trh 2017
  • Operační systém Tesla proprietární
  • Dojezd 350 km
  • Cena při uvedení na trh 1 000 000 Kč
  • Motor N/A

Vylepšení je dostupné pouze pro nové vozy

Pojďme se nyní podívat, co všechno zahrnuje nová aktualizace. Bez toho, aniž bychom chodili do detailů, tiskový mluvčí Tesly potvrdil zahraničnímu magazínu Electrek hned několik informací. Za novinkou stojí nový software, ale zároveň je potřeba vyměnit i hardware vozu. To znamená, že si vylepšení nemohou stávající majitelé jednoduše nainstalovat do auta pomocí OTA (over-the-air).

Model S

Největších změn se dočkala základní verze Modelu S. Ta má 75 kWh baterii a v minulosti zvládla vyrazit z nuly na sto za 5,5 sekund. Po aktualizaci se noví majitelé mohou těšit na vylepšení o 1,2 sekundy, což je v automobilovém průmyslu velká hodnota. Model S 75 dokáže zrychlit z 0-100km/h za 4,3 sekundy a verze s duálním motorem je ještě o setinu rychlejší. Vrcholová verze baterie 100D se zlepšila o minimum, předtím dala stovku během 4,2 sekund a nyní za 4,1 sekundy.

Model X

Větší auto Tesla Model X, který je dostupný pouze s duálním motorem, se také dočkal několika výkonových vylepšení. Nejnižší verze 75D se těší razantnímu posunu – předtím dala stovku za 6 sekund, nyní během 4,9 sekund. Nejsilnější baterka 100D se dostala z 5,2 sekund na 4,7 sekund. Pro lepší zorientování ještě vše přehledně v tabulce.

Auto Zrychlení předtím (0-100km/h) Zrychlení potom (0-100km/h)
Model S 75 5,5s 4,3s
Model S 75D 5,2s 4,2s
Model S 100D 4,2s 4,1s
Model X 75D 6s 4,9s
Model X 100D 5,2s 4,7s

Líbí se vám vylepšení pro Model S a X?

Zdroj: electrek.co