Menu

Exkurze Tesla Gigafactory byla pro výherce zklamáním

Tesla Gigafactory

Před pár dny byla pořádána akce automobilkou Tesla, na kterou dostali přístup pouze výherci tzv. „referral“ programu. Během speciální exkurze Tesla Gigafactory měli možnost nahlédnout do výrobních procesů elektromobilů, vést rozhovor s šéfem designu jménem Franz von Holzhausen a podívat se na první prototyp Modelu 3.

Zajímavost:

Do referral programu se dostanete, pokud si koupíte Teslu. Poté obdržíte unikátní kód, který můžete zaslat přátelům. Když si skrze něj někdo vůz zakoupí, dostanou slevu či nějakou výhodu. Na oplátku dostanete body. Ti, co mají nejvíce bodů jsou vítězové a získají různé ceny.

Exkurze v Tesla Gigafactory nebyla dle přestav

Návštěvníci VIP exkurze v rozhovoru pro zahraniční magazín Teslarati uvedli, že se vše podobalo normální prohlídce továrny. Samozřejmě kromě možnosti rozhovoru s šéfem designu, který na Modelu 3 právě pracuje. Poté byli všichni převezeni do garáže, kde na ně čekala jedna z prvních verzí Modelu 3 ve stříbrné barvě. Byl to pravděpodobně ten samý vůz, který jsme měli šanci vidět minulý rok při veřejném oznámení „lidového“ elektromobilu.

Výherci programu však byli z této ukázky poněkud zklamaní. Čekalo se, že Tesla ukáže svým zákazníkům úplně poslední verzi vozu – nejlépe finální. To se dle dostupných informací nestalo a nejspíš si vůz nemohli prohlédnout ani z blízka. Někdo z návštěvníků jej vyfotil vedle Modelu S, podívejte se. Je opravdu velká škoda, že Tesla nebyla ochotna vystavit nejnovější koncept – zvlášť, když už uniklo několik fotek a videí.

Tesla Model 3 stojící vedle Modelu S

Představení Modelu 3 je za rohem

Tesla oficiálně představí Model 3 v červenci. Zatím víme jen pár informacích, které jsou dostupné na webu. Automobilka vytvořila porovnání mezi Modelem S a jejich novinkou. Dočteme se o naprostých základech – volby odpružení, kapacita nákladového prostoru nebo výběr kol. Elektromobil má přes 400 000 předobjednávek a do konce tohoto roku by měla automobilka vyprodukovat až 80 000 vozů.

Těšíte se na finální odhalení?

Zdroj: teslarati.com