Už jsou to skoro dva týdny, co jeden z moderátorů bývalého Top Gearu naboural velice drahý elektrický supersport. Při nehodě naštěstí utrpěl pouze zranění kolene a z auta se dostal dříve, než vůz chorvatské automobilky zachvátily plameny. Video před nehodou Richarda Hammonda ukazuje jízdy ostatní členů trojice a možná trošku více objasňuje, proč k ní došlo.

Natáčel se srovnávací test

Nejmenší z trojice moderátorů se proháněl po zakroucených silnicích Švýcarska s jeho kolegy Jeremy Clarksonem a Jamesem Mayem. Pravděpodobně natáčeli nějaký druh srovnávacího testu supersportů. Hammond řídil již zmíněný elektrický Concept One, Clarkson si sedl za volant Lamborghini Aventador S a May dostal klíče od Hondy NSX.

Nově dostupné video nám dovoluje nahlédnout za oponu při natáčení, kdy trojice jela několikrát tu samou trať ve Švýcarských Alpách. Zajímavé video dokonce nahrál na YouTube kanál The Grand Tour Fans, který jako jeden z prvních informoval o nehodě a natočil dechberoucí záběry.

Rimac Concept One po požáru

Pracuje se na novém scénáři?

V nedávném rozhovoru pro britský magazín Express Hammond uvedl, že jeho žena málem psychicky zkolabovala. To se stalo poté, co jí on s kolegou Mayem zavolali a řekli o nehodě. O pár dní později bylo jasné, že se přípravy na The Grand Tour výrazně zpozdí a není jasné, zda bude v dalších epizodách Hammond účinkovat. Clarkson momentálně pracuje na přepsání některých dílů, aby se mohlo natáčení zúčastnit kompletní trio.

Video před nehodou Richarda Hammonda

https://www.youtube.com/watch?v=0Qtw_4siga8

Myslíte, že Hammond nezvládl řízení?

Zdroj: youtube.com