Generální ředitel automobilky Tesla Elon Musk tvrdí, že umělá inteligence (UI) porazí člověka ve všech ohledech do roku 2030. Reaguje tím zároveň na nedávnou studii amerického magazínu New Scientist, která předpovídá potencionální „nadvládu“ strojů do roku 2060. Na jednu stranu se jedná o obrovskou Sci-Fi myšlenku, na stranu druhou berme v potaz vývoj dnešní technologie – je přímo bleskově rychlá. To, co se vyvinulo před rokem je nyní stará věc.

Stovky vědců se shodují v názoru

Studie magazínu New Scientist byla vydána za pomoci stovky vědců, kteří se přímo zabývají umělou inteligencí. Dle jejich závěru je 50% šance, že nás stroje dokážou nahradit během 40ti až 50ti let. To není tak dlouhá doba, co myslíte? Takto odvážné tvrzení vzbudilo spoustu otázek a obav, což je jedině dobře. Je potřeba věnovat se tomuto tématu mnohem více a informovat veřejnost.

Schopnosti umělé inteligence mohou být téměř nekonečné. Podle studie by do roku 2049 mohli roboti psát mnohem lepší knihy než lidé. Do roku 2053 zase budou moci provádět komplikované chirurgické operace, které by doktorům zabraly hodiny.

[alert-note-svetandroida title=“Zajímavost: “ icon=“wheel“]Roku 2000 v USA schválili první operační systém „da Vinci“, který dokáže provést laparoskopii. V té době bylo něco takového naprosto průlomovým řešením.[/alert-note-svetandroida]

Elon Musk před UI varuje ostatní

Elon Musk si moc dobře uvědomuje nebezpečí umělé inteligence. Varoval před ni už několikrát na svém Twitteru nebo různých konferencích. Aby si pojistil její vývoj, založil organizaci OpenAI. Jejich hlavním úkolem je dohlížet na samotný vývoj a rizika umělé inteligence. Když to přeženeme, jsou takoví „UI policisté“.

Bojíte se umělé inteligence?

Zdroj: teslarati.com