Poslední dobou se nemluví téměř o ničem jiném než elektromobilové revoluci. Největší hráči na trhu s vozy představují své novinky s hybridním pohonem nebo rovnou čistě na elektřinu. To je i případ německé automobilky, která pro svůj chystaný model e-tron quattro plánuje velké změny v infrastruktuře. Jak tedy bude vypadat přestavěná továrna Audi na elektromobily?

Modernizovaná továrna Audi na elektromobily

V současné době se společnost chystá na velké změny, které pro úspěšnou produkci vozu musí být. Audi e-tron se bude vyrábět v Bruselu za pomoci nových strojů, které každou chvíli dorazí do továrny. Jejich přestavěnou výrobní jednotku budou nazývat „E-factory“. Projektový manažer Bertram Günter se k věci vyjádřil a popsal, co přesně dělají pro modernizaci továrny.

První pohled na představu továrny Audi

Máme v plánu zachovat stejný počet pracovníků, kteří momentálně pracují na výrobě modelu A1 ve dvou směnách. Protože větší SUV bude mít více částí výroby než menší Audi A1, bude zde klíčová infrastruktura. Rozvržení továrny nám také nahrává do karet. Sestavení baterií bude probíhat v jedné z hal momentálně určených pro logistiku.

E-tron bude první v řadě

Audi e-tron quattro bude mít podvozek připomínající skateboard. Baterie se budou ukládat mezi nápravy, z čehož se postupem času stal standard pro všechna auta na elektrický pohon. Bude to vůbec první elektromobil automobilky a očekávání jsou vysoká.

Podle dostupných informací by vůz měl disponovat nejméně dojezdem 500 kilometrů díky 95 kWh baterii. To jsou však hodnoty, které udává NEDC. Reálný dojezd většího SUV s horší aerodynamikou se může pohybovat okolo 420 kilometrů. Co se týče ceny a dalších bližších informací, na ty si budeme muset počkat do konce tohoto roku.

Audi e-tron quattro přední maska

Líbí se vám směr automobilky Audi?

Zdroj: electrek.co