Startup společnost Dubuc Motors se již několik let snaží na trh dostat plně elektrický hypersport Tomahawk, který by lámal jeden rekord za druhým. Tento týden konečně oznámili plány na produkci tohoto opravdu výjimečného vozu. Dle dostupných informací bychom se měli dočkat prvních kusů v roce 2018. Automobilka zároveň vypustila do světa plánovanou specifikaci vozu a pokud ji opravdu dodrží, bavíme se tady o nejextrémnějším elektromobilu vůbec. Spoluzakladatel Mike Kakogiannakis se vyjádřil o schopnostech vozu takto.

Chceme posunout hranici toho co je možné v automobilovém průmyslu a vytvořit pro naše zákazníky „wow“ efekt pokaždé, když budou řídit náš elektromobil.

Tomahawk dostane čtyři elektromotory

Tomahawk s největší pravděpodobností dostane čtyři elektromotory o celkové síle 800 koní. Maximální točivý moment bude 1355 Nm. Pokud bude vůz v režimu „Race Mode“, z 0-100km/h zrychlí za 2 sekundy. V případě režimu „Street Mode“ za 4 sekundy. Plánovaný dojezd by mohl být okolo 600 kilometrů díky 100 kWh baterii. Systém auta na baterky bude obsahovat také asistenty řízení (nouzové brždění, varování před kolizí apod.) a kamery okolo celého vozu, aby řidiči měli přehled při parkování.

O projekt se stará více než stovka investorů

Minulý rok Dubuc Motors spustili kampaň pro investory s cílem 25 milionů dolarů a nyní tvrdí, že se podařilo vybrat dostatek a zároveň získat stovky investorů, kteří s projektem pomohou – buď finančně či jiným způsobem. To zní poměrně slibně na rozdíl od Faraday Future, kteří se potýkají s dlouhodobými finančními problémy.

Myslíte, že překoná NIO EP9 na Nürburgringu?

Zdroj: electrek.co