Menu

Testování elektromobilu FF91 proběhne přímo na trati

Testování elektromobilu FF91 proběhne přímo v závodu

Zatímco se samotná automobilka Faraday Future potýká s finančními problémy a nedostatkem investorů, v pozadí probíhá testování elektromobilu FF91 – ten má být jejich první sériově vyráběný vůz, nicméně v současné době není nic jisté. Zaměstnanci vytvořili zajímavou testovací dráhu, na které testují schopnosti vozu v těžších podmínkách, například ostré zatáčení, držení auta na mokré vozovce.

Tvrdé testování elektromobilu FF91

Tento týden automobilka začala předvádět veřejnosti kontrolu dynamického řízení a oznámili první testy na prestižní akci „Pikes Peak International Hill Climb„. Je to každoroční automobilový a motocyklový závod v Coloradu, USA. Jedná se zároveň o druhý nejstarší závod v dějinách Spojených Států. Celá trasa je dlouhá 20 kilometrů, obsahuje 156 záludných zatáček a během celého závodu vystoupáte 1,45 kilometrů.

Faraday Future si určitě klade za cíl pokořit místní rekord v čase. Jestlipak uhádnete, kdo jej drží? Minulý rok se stala držitelem prvního místa odlehčená Tesla Model S, která zajela trať v čase 11 minut, 48 sekund. Viceprezident vývoje FF91 Nick Sampson se vyjádřil k závodu takto.

Závod na Pikes Peak slouží jako skvělá příležitost k lepším výsledkům testování našeho systému na FF91. Testování výkonu v reálných podmínkách jen zvyšuje laťku, zvlášť když vůz uvedeme na trh v roce 2018.

Přípravu na závod dokumentují pravidelná videa

K závodu i celkovému testování elektromobilu budou používat jejich „beta“ verzi, která obsahuje dostatečný hardware i software pro porážku Modelu S. Navíc k této příležitosti vytvořili i ukázkové video, jak připravují FF91 na závod. Celkově videí bude několik, podívejte se na první.

Myslíte, že porazí Teslu?

Zdroj: electrek.co