Menu

Tesla doplácí na rychlou výrobu, majiteli upadl pedál

Tesla dojíždí na rychlou výrobu, majiteli upadl pedál

Jak moc dobře víme, Tesla je nechvalně známá pro horší zpracování vozů a použitých materiálů. Vůz vyšší třídy se porovnává s elitou typu BMW řady 7, Mercedes S-Class a dalšími. Je tedy logické, že pokud se objeví zajímavá vada, vždy vznikne velké drama mezi majiteli elektromobilů. Tentokrát Tesla dojela na kvalitu zpracování pedálů, které byly z plastu.

Většina zákazníků, když si objednává vlajkovou loď automobilky, očekává maximální kvalitu zpracování. Díky rychlovýrobě Tesly Model S však mohli přijít o život lidé. Svůj zážitek sdílel majitel vozu s ostatními fanoušky na diskusním fóru, kde přiložil i fotky z incidentu.

Věc se obešla bez zranění

Naštěstí se vada odehrála ve chvíli, kdy byl s vozem mimo dálnici či frekventovanou silnici. Svým známým demonstroval schopnosti vozu. Zapnul režimy Max Battery a Launch Mode, díky kterým Tesla vystřelí z nuly na sto za pár sekund. První start proběhl naprosto v pořádku, nicméně při druhém se urval plynový pedál.

Snadno zastavil díky funkci rekuperace energie, která vůz zpomaluje. Je to v podstatě brždění motorem jako u běžného vozu. Ke štěstí posádky nejelo za ním žádné vozidlo a tak v klidu odstavil auto ke krajnici a zavolal Tesla servis. Ti během pár chvil auto na baterky odtáhli a majiteli zavolali Uber pro cestu domů. Pedál vyměnili ještě během dne a předali jej zpátky v pořádku.

tesla model s nahledovy

Tesla Model S

8.5
  • Typ pohonu Elektro
  • Uvedení na trh 2012
  • Operační systém Tesla proprietární
  • Dojezd 500 km
  • Cena při uvedení na trh od 1 900 000 Kč
  • Motor Třífázový indukční střídavý

Další případy na Tesla fóru

Jakmile si tuto historku přečetli další lidé, strhla se doslova lavina. Našlo se mnohem více majitelů, kterým se něco podobného stalo nebo o tom alespoň slyšeli. Může to tedy znamenat, že celá série pedálů je vadná a bude potřeba vyměnit. Místo, na kterém se pedál zlomil je ve většině případů naprosto stejné.

Myslíte, že je to globální závada?

Zdroj: teslamotorsclub.com