Menu

Budou Tesla Supercharger používat i jiné automobilky?

Budou Tesla Supercharger používat i jiné automobilky?

JB Straubel, který zastává pozici technologického šéfa automobilky Tesla potvrdil spekulace, že by v budoucnu mohl gigant ze Silicon Valley povolit nabíjení i jiným elektromobilům. Tohle téma však není nic extra nového, první nápad se zrodil už v roce 2014, kdy nabíječky chtělo Tesla Supercharger využívat BMW.

Bude Tesla Supercharger pro všechny?

Právě stále se rozrůstající síť nabíjecích stanic Supercharger patří mezi ty největší výhody automobilky a je to často důvodem, proč lidé tyto elektromobily kupují. Nikdo jiný na světě nemá pod palcem větší vlastní síť pro auta na baterky. Úplně naposled se o využitelnosti nabíječek jinými automobilkami zmínil Elon Musk v Německu. Tam podotknul, že v USA jsou téměř všechny Superchargery ucpané. Co teprve až přijde na trh Model 3?

V záležitostech okolo Superchargerů aktivně jednáme s dalšími automobilkami a snažíme se přijít s řešením, které by vyhovovalo všem stranám.

Rozšiřování sítě každým dnem

V návaznosti na tuto problematiku Tesla vyhlásila obrovské rozšiřování nabíjecí sítě po téměř celém světě, zvlášť v USA a Evropě. Můžeme se těšit jak na nové stanice, tak na rozšiřování těch stávajících. Na těch nejfrekventovanějších bude dokonce 50 až 100 stojanů, které podle kalkulací automobilky musí postačit i se všemi vyrobenými Modely 3. Těch bude něco přes 500 000 během tří let.

Elon Musk zároveň v roce 2016 na konferenci v Paříži oznámil záměr implementování CCS konektorů na Superchargery. To se zatím nestalo, nicméně ten záměr tam určitě bude. Před pár týdny jsme viděli dva Modely 3 stát u běžné nabíjecí stanice s CCS konektorem.

Chtěli byste, aby Supercharger byl přístupný všem?

Zdroj: electrek.co