Menu

Tesla vyvíjí službu pro stream hudby v autě, nahradí Spotify

Tesla vyvíjí službu pro stream hudby v autě, nahradí Spotify

Elon Musk, generální ředitel Tesly, před nějakou dobou narážel na vlastní software, který by dokázal streamovat hudbu v jejich autech. Nahradil by tím Spotify, který se přidal do aktualizace v roce 2015. Nyní to konečně vypadá, že automobilka ze Silicon Valley aktivně pracuje na vývoji vlastního řešení. Jak bude aplikace fungovat a zda bude přímým ekvivalentem Spotify se ještě neví.

Automobilka sjednává licence

Zahraniční magazín Recode získal od důvěryhodných zdrojů v hudebním průmyslu informaci o snažení Tesly licencovat hudbu umělců. Prý automobilka jednala již se všemi hlavními studii o případné spolupráci ve smyslu streamování muziky. Vyjádřili se k tomu takto.

Zdroje z hudebního průmyslu tvrdí, že automobilka již jednala se všemi hlavními hudebními studii ohledně licencování hudby skrze streamovací službu. Ta by byla nabízena rovnou ve všech autech.

Odstranění Spotify Tesla zatím nepotvrdila

Tesla se k této informaci vyjádřila poměrně zajímavě. Jejich tvrzení nic nepotvrzuje, ale také nevyvrací. Tiskový mluvčí sdělil, že pro automobilku je velmi důležité, aby byl výběr písniček obrovský. Snaží se tím dosáhnout maximální spokojenosti zákazníků. Na nedávném sjezdu investorů Elon Musk oznámil, že se chystají aktualizovat hudební přehrávač o nový algoritmus, o pár dní později Tesla spustila aplikaci DJ.

Těšíte se na novou službu?

Zdroj: electrek.co