Momentálně je veškerá pozornost na solárních taškách, které instalují pod hlavičkou SolarCity. Nicméně Tesla solární panely se pomalu dostávají do veřejného prodeje. Jsou sice stále zprostředkovány firmou SolarCity, nicméně panely změnily jméno na „Tesla Solar“. Zatím není úplně jasné, proč k tomuto kroku došlo. Bude se snad tvořit nová divize přímo v automobilce, která bude mít na starost problematiku solárních panelů pro domy?

Spolupráce s Panasonic

První reklamu na Tesla Solar vystavili v showroomech před pár dny. Je to starší verze, která bude nejspíš v budoucnu nahrazena novými, lepšími a tenčími panely. Ty jsou vyvinuty za pomocí společnosti Panasonic v Buffalu. Stejnou technologii nenajdete u žádné jiné firmy, protože Tesla má výhradní práva na vývoj i distribuci. Zatím neplánují zpřístupnit prodej i pro třetí strany nebo jednotlivce.

Tesla solární panely

Firma SolarCity, která se téměř výhradně zabývá instalací panelů, vždy používali technologii od jiných dodavatelů pro své projekty. To se však brzy změní. Elon Musk si razí cestu se svým plánem vytvořit solární panel, který bude vypadat skvěle na střeše. Tím se bude lišit od konkurence, která nabízí v podstatě stále to samé. To potvrdil na vůbec prvním oznámení, kde uvedl solární produkty.

Jsou Tesla solární panely vyprodány?

Jako součást reklamní kampaně začínají postupně ukazovat panely veřejnosti v největších showroomech. Jeden z prvních se nachází ve Washingtonu, kde mají i skutečné kusy. V menších obchodech se může stát, že narazíte pouze na plakát. Pravděpodobně Tesla nebude masivně propagovat solární panely v showroomech, protože mají v podstatě do roku 2018 naprosto vyprodáno. Z jejich strany není tedy žádný větší důvod, kromě zvýšení povědomí.

Máte o Tesla Solar zájem?

Zdroj: electrek.co