Menu

Tesla Roadster nové generace dá stovku pod 2 sekundy?

Tesla Roadster nové generace

Generální ředitel společnosti Tesla, Elon Musk, se nedávno zmínil na svém Twitteru o připravovaném vozu Tesla Roadster nové generace. Podle všeho by Ludicrous mód, který nyní známe z „Performance“ modelů automobilky mohl být naprosto slabý odvar toho, jaký mód dostane Roadster. Brutální zrychlení zajistí tzv. Maximum Plaid mód, díky kterému nebude problém spálit pneumatiky.

Tesla Roadster nové generace se speciálním módem

Dokonce by sportovní vůz mohl již Maximum Plaid obsahovat v základní verzi, tedy tak, jak vyjede z produkční linky. Tesla už drží titul s nejrychlejším hromadně vyráběným autem Model S P100D Ludicrous, který dokáže zaútočit na hranici 100km/h za neuvěřitelných 2,5 sekundy! Několik majitelů dokonce udává, že se jim podařilo rozpohybovat auto z 0-100km/h za 2,3 sekundy. O takovém zrychlení jen sní automobilky se supersporty.

Model S je čtyřdveřový sedan vážící těsně přes 2 tuny. Teď si představte Roadster, který by používal podobnou pohonnou jednotku. Akorát v mnohem menším, lehčím a více aerodynamickém voze, které nabízí jen dvě místa k sezení. Tak právě tohle bude nová generace, Tesla Roadster 4.0, chcete-li.

Zrychlení pod dvě sekundy v základu

Musk se ve svém tweetu také zmínil, že hranice dvou sekund by byla v základní verzi s pneumatikami, které jsou povoleny na běžnou silnici. Znamená to tedy, že po „domácích“ úpravách bude ještě rychlejší? To je otázka, která bude nejspíš zodpovězena až auto odhalí. Nová generace byla oznámena tři roky zpátky, nicméně přednost dostal Model 3 a Model Y.

Naštěstí pro nadšence do sportovních aut Musk potvrdil, že Roadster je plánován za pár let. Tento měsíc vítězové referral programu Tesly měli příležitost mluvit s hlavním designérem jménem Franz von Holzhausen. Ptali se ho i na Roadster, nicméně nic napřímo neřekl. Vypadal však velmi odhodlaně spolupracovat na designu sportovního trhače asfaltu. Zvlášť, když na předchozí generaci ještě nespolupracoval s Teslou.

Těšíte se na Tesla Roadster 4.0?

Zdroje: electrek.co, facebook.com