Menu

Tesla přestane nabízet 90 kWh baterii už příští týden

Tesla přestane nabízet 90 kWh baterii

Tesla se v poslední době věnuje přenastavení možností baterií u Modelu S a Modelu X. Tento rok už kompletně odstranila z nabídky 60 kWh baterii a svým zákazníkům nabídla vylepšení na 75 kWh se slevou. Elon Musk nyní přišel se svým týmem k závěru – Tesla přestane nabízet 90 kWh baterii! Hlavním důvodem, proč automobilka sundává z nabídky tyto možnosti je nutnost vytvoření většího cenového skoku mezi příchozím Modelem 3 a sedanem Model S. Tesla podniká i další kroky kvůli Modelu 3, například právě v tuto chvíli probíhá obrovské rozšiřování stanic Supercharger.

Tesla přestane nabízet 90 kWh baterii

Proč se vlastně rozhodli zrušit i systémové omezení na 90 kWh? Vraťme se v čase, kdy Tesla přišla na trh se 100 kWh baterií – od té doby řada majitelů tento krok očekávala a ono se vlastně není čemu divit. Tak malý rozdíl jako je 10 kWh se automobilce už zkrátka nevyplatí. V době, kdy byla 100 kWh baterie rezervována pouze pro verzi „Performance“ se tento krok respektoval. Nicméně s příchodem méně výkonné verze 100D už není důvod dělat takový rozdíl.

tesla model s nahledovy

Tesla Model S

8.5
  • Typ pohonu Elektro
  • Uvedení na trh 2012
  • Operační systém Tesla proprietární
  • Dojezd 500 km
  • Cena při uvedení na trh od 1 900 000 Kč
  • Motor Třífázový indukční střídavý

Od příštího týdne budou k mání dva druhy baterií

Společnost již potvrdila zahraničnímu magazínu Electrek odstranění baterie z nabídky. Ke změně by dle dostupných informací mělo dojít 8. června. Tesla však nepotvrdila, co se stane s již objednanými vozy – odhadujeme však, že zákazníci dostanou na výběr stejně jako s 60 kWh baterií.

Ve výsledku všechny tyto škrty v nabídce znamenají jediné. K dostání už budou pouze dva druhy baterií – 75 kWh a 100 kWh. Jedině takto se dá vytvořit cenový skok mezi všemi dostupnými modely.

Souhlasíte s touto změnou?

Zdroj: electrek.co