Menu

Tesla Model X crash-test: Byl úspěšný nebo pohořel?

Tesla Model X crash-test

Už jsou to dva roky, co SUV od americké automobilky vstoupilo na trh. Již od té doby tvrdí, že Tesla Model X crash-test dopadne na výbornou, stejně tak jako u Modelu S. Cíl Tesly byl vždy získat všech pět hvězdiček v každém testu. Myslíte, že se to povedlo u Modelu X?

tesla model x

Tesla Model X

8.5
  • Typ pohonu Elektro
  • Uvedení na trh 2015
  • Operační systém Tesla proprietární
  • Dojezd 475 km
  • Cena při uvedení na trh od 2 200 000 Kč
  • Motor Třífázový indukční

Model X je nejbezpečnější SUV

Vládní agentura NHTSA vypustila do světa video z crash-testu, který proběhl před pár dny na modrém Modelu X. Další den oznámili, že se Model X stal oficiálně nejbezpečnějším SUV na světě! Společnost Tesla vždy mluvila o bezpečnosti jejich vozů velmi vážně a sebejistě.

Tvrdí, že Model X je nejlépe hodnocené SUV, které kdy bylo v NHTSA. Dokonce se prý nedá ani převrátit. Model X stejně jako ostatní elektromobily nemají velký motor vpředu, což nahrává vozům do karet, zvlášť při čelním střetu. NHTSA poskytla popis čelní srážky s vozem.

Čelní střet vyhodnocuje zranění hlavy, krku, hrudi a nohou – jak u řidiče, tak pasažéra. Crash-test figuríny představují průměrného dospělého muže a menší dospělou ženu na předních sedadlech se zapnutými pásy. Vozidlo nabourá do stojící bariéry rychlostí 56,3 km/h. Jedna hvězda je nejnižší hodnocení, pět hvězd nejvyšší.

Tesla Model X crash-test videa

Jste překvapeni výsledkem?

Zdroj: YouTube.com