To, že s Teslou si není radno zahrávat už ví i majitel upraveného Porsche Cayman, který dostal opravdu pořádnou lekci v centru města. Provokování a najíždění do těsné blízkosti se mu nevyplatilo, protože v žádném případě nemohl konkurovat svým zrychlením silnému elektromobilu, který měl v tu chvíli zapnutý mód Ludicrous. Tesla Model S P90D dokáže vystřelit z 0-100km/h za neuvěřitelných 2,6 sekundy, což si vůz se spalovacím motorem může jen představovat.

Provokovat Teslu se nevyplatí

Video natočil majitel vozu, který vystupuje pod přezdívkou Tech_Guy a je aktivním členem komunity elektromobilistů v USA. Jeho cesta přes město směřovala na tamní akci, kde se předváděly upravené vozy všech značek. Mezi ně pravděpodobně patřilo i Porsche Cayman, které jej pronásledovalo na křižovatkách. Majitel Tesly se k zážitku vyjádřil takto.

Zrovna jsem jel na akci PML Quick, když jsem ve zpětném zrcátku viděl Porsche Cayman. Agresivně najíždělo těsně za mnou, tak jsem si řekl, že ho vyškolím. Sešlápl jsem plyn na prvním semaforu a on se držel jak to jen šlo, nicméně neměl šanci.

Model S P90D neměl v tu chvíli maximální výkon

Stojí za zmínění, že jeho Tesla je „pouze“ varianta P90D. Ta je o něco málo slabší než vlajková loď P100D. Navíc v tu chvíli vůz nebyl ve stavu, kdy mohl poskytnout maximální výkon. Nedávná aktualizace automobilky limituje nejvyšší výkon pouze pro Launch mód. Pokud dáme celkovou sílu auta stranou, hlavní výhodou při závodu byl elektromotor, který dokáže okamžitě poskytnout téměř celý svůj výkon. U spalovacího motoru si na to musíte počkat v závislosti na otáčkách. Co se tedy nakonec stalo se podívejte ve videu, určitě budete překvapeni.

https://www.instagram.com/p/BVxC8BeBPwo/

Co říkáte na provokaci řidiče v Porsche Cayman?

Zdroj: instagram.com