Menu

Tesla Model 3 zvedne prodej elektromobilů v USA o 40%

Tesla Model 3 zvedne prodej elektromobilů v USA o 40%

Z nové analýzy od Teslanomics vyplývá, že Tesla Model 3 zvedne prodej elektromobilů v USA o 40%. To je neuvěřitelné číslo, které může být ve své podstatě ještě malé. Veškeré statistiky byly použity z minulosti, kdy Tesla neměla takový vliv ani finance. Respektive měla, nicméně s dnešními hodnotami se to nedá ani srovnat. Jak jsme tedy došli k takovému číslu?

Tesla Model 3 zvedne prodej elektromobilů

Tak podstatné zvýšení je založeno na odhadované produkci lidového elektromobilu. Pravděpodobně vyjede z výrobní linky za rok 2017 až 83 000 vozů, což je ještě „skeptické“ číslo. To znamená zhruba 6 000 vyrobených vozidel týdně ke konci tohoto roku. Potom bude následovat další skok v číslech, protože po Novém roce křivka půjde strmě nahoru díky cíli 10000 vyrobených elektromobilů týdně. Tam by se čísla měly relativně ustálit, leda by se otevřela nová Tesla Gigafactory, třeba v Číně.

Graf produkce: Tesla Model 3

Až 10 000 vozů týdně díky automatizaci

Graf ukazuje menší zpomalení vývoje v Říjnu, kdy nejspíš Tesla bude provádět nezbytné úkony pro větší automatizaci výrobního procesu kvůli nastolení zmíněného cíle 10 000 kusů týdně. Ano, jsou to všechno jen dohady, nicméně vše je založeno na informacích, které jsou buď veřejně přístupné nebo je vyslovil Elon Musk na konferencích. V takovém případě by termíny seděly dokonale. Jak podotknulo Teslanomics, tak analýza vývoje trhu je lehce „podstřelená“ a ve skutečnosti bude vliv Modelu 3 na USA trh ještě mnohem větší. To neznamená jen rychlejší postup elektrifikace, ale také menší odbyt fosilních paliv, z čehož bratři Kochové asi nebudou mít radost.

Do Česka půjde až 800 Modelů 3

Tesla Model 3 zvedne prodej elektromobilů nejvíce v roce 2018, protože produkce bude na vrcholu. Několik stovek tisíc Tesel bude doručeno zákazníkům po celém světě. U nás v Česku by podle hrubých odhadů mělo začít jezdit zhruba 800 Modelů 3. Automobilka Tesla uvedla, že v následujícím roce plánují vyprodukovat 100 000 Modelů S a X ve Fremont továrně a dalších 400 000 Modelů 3. Čísla z roku 2017 budou s čísly příští rok naprosto zanedbatelná a můžeme se těšit na pěkný růst akcií.

Tesla model 3

Tesla 3

  • Typ pohonu Elektro
  • Uvedení na trh 2017
  • Operační systém Tesla proprietární
  • Dojezd 350 km
  • Cena při uvedení na trh 1 000 000 Kč
  • Motor N/A

Velkou neznámou zůstává, jak to bude s volitelnou výbavou u vozů. Kolik držitelů rezervací pro Model 3 budou ochotní vzdát se výbavy, jen aby měli auto dřív a kolik zákazníků budou čekat na plnou výbavu? To je otázka, která do budoucna ovlivní celkový zisk americké automobilky. Od začátku se počítalo s tím, že zákazníci budou ochotni připlatit, nicméně Tesla nepočítala s jejich nedočkavostí. Tak jako tak bude zajímavé sledovat další vývoj v USA i Česku.

Kdy dorazí první Model 3 do Česka?

Zdroje: teslarati.com, youtube.com