Menu

Žhavá Tesla Model 3 v Alze se brzy začne prodávat

Tesla Model 3 v Alze bude brzy horkým zbožím pro elektromobilisty

Po úspěšném spuštění prodeje dvou aktuálních modelů od Tesly se český eshop vrhá na další elektromobil, který bude svou cenou blíž realitě. Tesla Model 3 v Alze přibude v nabídne odhadem za pár měsíců až let. Vše záleží na jejich domluvě s americkou automobilkou, která je známa svým odporem k prodeji vozů ostatním dealerům aut.

Tesla Model 3 v Alze bude cenově dostupnější

Nabídka elektromobilů v Česku se tedy rozrůstá o další kousek, čímž pojem Alza Tesla dostává konečně na významu. Zelený mužíček tím rozšiřuje svou stávající nabídku, která je složená z vozů americké automobilky. Prvním autem na baterky je sedan Model S a vedle něj větší bráška Model X. Cenově dostupnější Model 3 nabídne podobný luxus a trošku menší dojezd než vlajkové lodi. Alza počítá s celkovým dojezdem okolo 345 kilometrů a zatím nezveřejnila, jakou baterií bude Model 3 disponovat.

Ihned po zařazení modelů S a X do nabídky eshopu se o elektromobily strhl velký zájem. Dle statistik největšího obchodu u nás si auta prohlédlo přes 277 000 lidí. To vše za pouhý týden. Alza také nabízí zdarma testovací jízdy po Praze, kde se zákazník detailně seznámí s Teslou. Této akce využilo několik stovek lidí. Pokud o ni máte také zájem, stačí si ji předem domluvit v showroomu, který sídlí v pražských Holešovicích.

Zájem Čechů o elektromobily výrazně roste

Zájem veřejnosti o bezemisní vozidla v Česku každým rokem stoupá. Aleš Zavoral, zakladatel eshopu se zeleným mužíčkem, je také hrdým majitelem Tesly Model S. V tiskové zprávě nazval automobilku ‚‚technologickým vrcholem‘‘. Na objednávku auta vzpomíná se stejným nadšením jako tehdy, když si pořizoval první počítač. To potvrzuje i meziroční nárůst zájmu o elektrovozítka, elektroboardy, elektrokola a další.

Těšíte se na zahájení prodeje Alzou?

Zdroj: TZ