Po úspěšném spuštění prodeje dvou aktuálních modelů od Tesly se český eshop vrhá na další elektromobil, který bude svou cenou blíž realitě. Tesla Model 3 v Alze přibude v nabídne odhadem za pár měsíců až let. Vše záleží na jejich domluvě s americkou automobilkou, která je známa svým odporem k prodeji vozů ostatním dealerům aut.

Tesla Model 3 v Alze bude cenově dostupnější

Nabídka elektromobilů v Česku se tedy rozrůstá o další kousek, čímž pojem Alza Tesla dostává konečně na významu. Zelený mužíček tím rozšiřuje svou stávající nabídku, která je složená z vozů americké automobilky. Prvním autem na baterky je sedan Model S a vedle něj větší bráška Model X. Cenově dostupnější Model 3 nabídne podobný luxus a trošku menší dojezd než vlajkové lodi. Alza počítá s celkovým dojezdem okolo 345 kilometrů a zatím nezveřejnila, jakou baterií bude Model 3 disponovat.

Ihned po zařazení modelů S a X do nabídky eshopu se o elektromobily strhl velký zájem. Dle statistik největšího obchodu u nás si auta prohlédlo přes 277 000 lidí. To vše za pouhý týden. Alza také nabízí zdarma testovací jízdy po Praze, kde se zákazník detailně seznámí s Teslou. Této akce využilo několik stovek lidí. Pokud o ni máte také zájem, stačí si ji předem domluvit v showroomu, který sídlí v pražských Holešovicích.

Zájem Čechů o elektromobily výrazně roste

Zájem veřejnosti o bezemisní vozidla v Česku každým rokem stoupá. Aleš Zavoral, zakladatel eshopu se zeleným mužíčkem, je také hrdým majitelem Tesly Model S. V tiskové zprávě nazval automobilku ‚‚technologickým vrcholem‘‘. Na objednávku auta vzpomíná se stejným nadšením jako tehdy, když si pořizoval první počítač. To potvrzuje i meziroční nárůst zájmu o elektrovozítka, elektroboardy, elektrokola a další.

Těšíte se na zahájení prodeje Alzou?

Zdroj: TZ