Menu

Tesla Model 3 spatřen na Superchargeru, máme fotky

Tesla Model 3 spatřen na Superchargeru

Čím blíže je finální odhalení vozu, tím více můžeme na amerických cestách spatřit prototypy. Tentokrát byl Tesla Model 3 spatřen na Superchargeru v půli cesty mezi městy San Francisco a Los Angeles. Uživatel sítě Reddit a majitel Tesly spatřil prototyp ve stříbrné barvě přímo při nabíjení a poskytl velice kvalitní fotky.

Nabíjecí stanice, na které byl vyfocen se jmenuje „The Harris Ranch“ a je to jeden z nejvytíženějších Superchargerů v USA. Je strategicky umístěn zhruba 300 kilometrů od obou měst tak, aby dojezd Tesly vždy stačil.

Tesla Model 3 přední maska

Stříbrný Tesla Model 3 spatřen na Superchargeru

Fotky redditora WattLOL také odhalily nově se otevírající kryt na nabíjecí port. Z obrázku můžeme vidět, že místo u portu je příliš velké na relativně malý Tesla adaptér. Možná je to z důvodu zajištění dostatku místa pro připojení jiných nabíjecích standardů typu CCS a další. To by byla obrovská výhoda – zejména pro nás, jelikož momentálně je k dispozici jen jedna. Najdeme ji na 90. kilometru dálnice D1 – Humpolec.

Díky jeho fotkám máme také skvělý pohled na jeden z několika designů kol určených pro Model 3. Elon Musk na každoročním sjezdu akcionářů v americkém Mountain View oznámil, že online konfigurátor bude mít málo možností, hlavně ze začátku. K výběru bude pouze barva vozu a velikost kol.

Tesla Model 3 kolo

Interiér vozu je stále utajen?

To nejvíce zajímavé nám však uniklo. Redditor sice interiér vozu vyfotil, nicméně přes volant a středový panel byla úmyslně položená bunda, která bránila zvědavým lidem pohlédnout na minimalistický design. Alespoň jsme se podívali na krásnou skleněnou střechu, která vozu nesmírně sluší. Přikládáme však mnohem lepší pohled na interiér, který zveřejnil server Electrek.

První zákazníci se dočkají svých vozů v červenci, pravděpodobně hned po finálním představení Modelu 3. Tesla začne prvně produkovat verze s jedním motorem s náhonem na zadní kola, později přidá i variantu s duálním motorem – toho se nejspíš dočkáme až v roce 2018. Zatímco velikost baterií je diskutabilní, počítáme se základní verzí 60 kWh s dojezdem 400 kilometrů.

Tesla Model 3 interiér bez kamufláže

Jakou baterii bude mít Model 3 v základu?

Zdroj: reddit.com