Před nějakým časem vypustila americká automobilka spoustu prototypů Modelu 3 na americké silnice. Od začátku jsme mohli vidět jeden, maximálně dva elektromobily týdně. V současné době se situace změnila a vidíme jich i několik denně. První Tesla Model 3 byl spatřen na Novém Zélandu, konkrétně na tamním letišti. Mezi fanoušky společnosti nyní koluje hned několik fám, proč vůz dorazil právě tam.

První kousky lidového elektromobilu byly již dříve zpozorovány mimo USA, nicméně pokaždé šlo o nedůvěryhodné zdroje bez fotek. Lidé si často pletli vůz s Modelem X, který nebyl v té době tak známý. Nyní se však situace mění a máme první důkazy o Modelu 3 za hranicemi Ameriky. Minulou noc jej vyfotil fanoušek na letišti v Aucklandu.

Tesla Model 3 na letišti v Aucklandu 1

Tesla Model 3 byl spatřen na Novém Zélandu

Pokud to můžeme tak nazvat, tento Model 3 je ve své podstatě rekordmanem. Prototyp, který byl nejdál od sídla společnosti se nacházel v Cincinnati, což je přes 3800 kilometrů. Náš nový držitel rekordu tedy lehce poráží svého předchůdce. Na Facebookových skupinách Auckland EV owners a Tesla Talk New Zealand se nyní horlivě debatuje o účelu vozu. Zároveň tam se poprvé fotky objevily.

Znamená to rychlejší dodání vozu?

Minulý rok Tesla ve své tiskové zprávě uvedla, že zaznamenala obrovskou poptávku po Modelu 3. Bohužel musíme nyní zákazníky zklamat, protože to neznamená v podstatě nic. Stále platí plán, který stanovil Elon Musk. To znamená, že první kusy půjdou do Kalifornie a dalších amerických států. Na Novém Zélandu uvidíme Model 3 až v roce 2018 nebo později, zvlášť, když řízení vozu je vpravo.

Pokud také spekulujete nad účelem vozu, dáme vám pár tipů. Myslíme si, že elektromobil bude sloužit pro tvorbu propagačních materiálů, videí a fotek na krásných silnicích. Možná se bude testovat i funkčnost na sněhu. Tu nedávno komentoval Musk slovy „překvapivě dobrá“.

Tesla Model 3 na letišti v Aucklandu 1

K čemu bude sloužit Model 3 na Novém Zélandu?

Zdroj: facebook.com