Díky posledním šikovným krokům Elona Muska se americká společnost zařadila do žebříčku Fortune 500. Tesla je čtvrtá nejhodnotnější automobilka, která ve své hodnotě překonala i BMW. Akcie vzrostly zejména díky každoročnímu sjezdu akcionářů, kde Musk odhalil první obrázek Modelu Y a další detaily ohledně Tesla Semi – elektrického nákladního vozu.

Tesla je čtvrtá nejhodnotnější automobilka

Pár dní zpátky jsme vás informovali o velkém růstu akcií, kdy kurz dosahoval k hodnotě 380 dolarů. Při takovém čísle spousta lidí začala akcie prodávat a tak opět padly na zhruba 355 dolarů. V současnosti se tržní hodnota společnosti blíží k 60 mld. dolarů, čímž překonala BMW o odhadem 5 mld. dolarů. Tím se stala čtvrtou nejcennější automobilkou a Muskovi nezbylo nic víc, než si udělat ze spekulantů srandu krátkým tweetem.

Víra místo výsledků?

Abychom však byli féroví, je potřeba zmínit, že veškeré tyto hodnoty jsou jen důsledkem víry v Teslu. Oproti BMW totiž neprodali ani desetinu aut! Německá automobilka minulý rok prodala 2 000 000 vozidel, zatímco Tesla jen 80 000. Investoři však věří v další růst, zvlášť, když se blíží začátek Modelu 3. Je na něj více než 500 000 rezervací. Dále se počítá s Modelem Y, Tesla Semi a později elektrickým pick-upem. S takovou by americká automobilka mohla dosáhnout produkce jednoho milionu aut do roku 2020.

[aps_product_sz id=“48″]

Promyšlený ekosystém firem

Nezapomínejme také, že Tesla není jen o autech. Nabízejí Powerwall a Powerpack, zároveň prodávají solární panely a koupili firmu SolarCity. Uzavírá tím pomyslný ekosystém energetiky, díky kterému si v budoucnu skvěle povede. Je jen otázkou času, kdy se sázka na tento systém Elonovi vyplatí.

Co říkáte na rychlý růst Tesly?

Zdroj: electrek.co