Menu

Tesla je čtvrtá nejhodnotnější automobilka, překonala BMW

Tesla je čtvrtá nejhodnotnější automobilka, překonala BMW

Díky posledním šikovným krokům Elona Muska se americká společnost zařadila do žebříčku Fortune 500. Tesla je čtvrtá nejhodnotnější automobilka, která ve své hodnotě překonala i BMW. Akcie vzrostly zejména díky každoročnímu sjezdu akcionářů, kde Musk odhalil první obrázek Modelu Y a další detaily ohledně Tesla Semi – elektrického nákladního vozu.

Tesla je čtvrtá nejhodnotnější automobilka

Pár dní zpátky jsme vás informovali o velkém růstu akcií, kdy kurz dosahoval k hodnotě 380 dolarů. Při takovém čísle spousta lidí začala akcie prodávat a tak opět padly na zhruba 355 dolarů. V současnosti se tržní hodnota společnosti blíží k 60 mld. dolarů, čímž překonala BMW o odhadem 5 mld. dolarů. Tím se stala čtvrtou nejcennější automobilkou a Muskovi nezbylo nic víc, než si udělat ze spekulantů srandu krátkým tweetem.

Víra místo výsledků?

Abychom však byli féroví, je potřeba zmínit, že veškeré tyto hodnoty jsou jen důsledkem víry v Teslu. Oproti BMW totiž neprodali ani desetinu aut! Německá automobilka minulý rok prodala 2 000 000 vozidel, zatímco Tesla jen 80 000. Investoři však věří v další růst, zvlášť, když se blíží začátek Modelu 3. Je na něj více než 500 000 rezervací. Dále se počítá s Modelem Y, Tesla Semi a později elektrickým pick-upem. S takovou by americká automobilka mohla dosáhnout produkce jednoho milionu aut do roku 2020.

Tesla model 3

Tesla 3

  • Typ pohonu Elektro
  • Uvedení na trh 2017
  • Operační systém Tesla proprietární
  • Dojezd 350 km
  • Cena při uvedení na trh 1 000 000 Kč
  • Motor N/A

Promyšlený ekosystém firem

Nezapomínejme také, že Tesla není jen o autech. Nabízejí Powerwall a Powerpack, zároveň prodávají solární panely a koupili firmu SolarCity. Uzavírá tím pomyslný ekosystém energetiky, díky kterému si v budoucnu skvěle povede. Je jen otázkou času, kdy se sázka na tento systém Elonovi vyplatí.

Co říkáte na rychlý růst Tesly?

Zdroj: electrek.co