Menu

Tesla Gigafactory v Číně by dávala smysl, dočkáme se?

Tesla Gigafactory v Číně

Zatímco americká automobilka hledá nové lokace v zahraničí, na povrch se dostaly informace o Tesla Gigafactory v Číně. Interní zdroj v Šanghaji celou věc komentoval pro tamější magazín Bloomberg. K celé věci se zatím Tesla nějak nevyjádřila a tak všechny podklady jsou pouze spekulace, nicméně všemu nahrává hned několik událostí.

První průzkum průmyslové zóny

Minulý rok navštívili vysoce postavení zaměstnanci Tesly různé lokace a debatovali o výrobě vozů s potencionálními partnery. Na začátku tohoto roku naznačili, že by nová Gigafactory mohla stát v provincii Guangdong. Je to zároveň nejlidnatější část země vůbec. To dává ze strategických důvodů smysl. Levná pracovní síla a neustálý přísun nových zaměstnanců je přesně to, co automobilka potřebuje.

V roce 2016 generální ředitel Tesly Elon Musk potvrdil plány automobilky na expanzi do Asie s lokálními partnery. Bohužel na oficiální vyjádření nikdy nedošlo. Zda je tato věc ještě stále v řešení není jisté. Než dojde na vyjádření ze strany automobilky, pojďme si přečíst komentář zdroje pro Bloomberg.

Dohoda s městem Šanghaj by povolila Tesle stavět továrny v Lingang průmyslové zóně, možná už během příštího týdne. Detaily spolupráce jsou již téměř hotové, nicméně čas oficiálního oznámení se může změnit.

Tesla Gigafactory v Číně by dávala smysl

Dávalo by smysl pro Teslu začít stavět továrnu přímo v Číně. Celý jejich trh roste obrovskou rychlostí a automobilka by nemusela platit nesmyslně velké clo. I když se všechny vozy musí importovat, Tesla ztrojnásobila své prodejní čísla za rok 2016 na více než 1 miliardu dolarů. Továrna by mohla pomoci v zemi udržet takový růst, zvlášť s příchozím Modelem 3.

Myslíte si, že bude opravdu Gigafactory v Číně?

Zdroj: electrek.co