Vypadá to, že investoři byli na každoročním sjezdu akcionářů v americkém Mountain View opravdu spokojení. Elon Musk stihl během jednání poodhalit hned několik zajímavých novinek, díky kterým Tesla akcie doslova vystřelily do závratných výšin. To nejzajímavější je určitě odhalení obrázku Modelu Y a nové detaily ohledně Tesla Semi. Vytvořil se tím tak nový osobní rekord společnosti. Pomalu ale jistě se vyplňuje tvrzení, že „Tesla má potenciál stát se nejhodnotnější firmou“, které vyřkl Musk.

Tesla akcie letí směrem nahoru

Zatímco akcie a hodnota společnosti stoupá, prestižní časopis Fortune přidal Teslu do jejich TOP 500 listu nejhodnotnějších firem současnosti. Americký časopis řadí firmy dle příjmů – automobilku umístil na 383. místo s příjmem 7 miliard dolarů. Určitě vás zajímá, na jakých číslech akcie Tesly jsou. V současné době se hodnota pohybuje okolo 360 dolarů s malými výkyvy. Celková hodnota společnosti je nyní na 60ti miliardách dolarů.

Tesla akcie graf

Bude Čína největším trhem Tesly?

Velmi důležitým trhem pro Teslu je Čína. Právě je zisk z této země zhruba na 1 miliardě dolarů a čísla stále stoupají. Proto se také pravidelný report časopisu jmenuje „Fortune 500: Tesla Takes Off in China“. Samozřejmě nejdůležitějším trhem zůstává USA, co se týče koncových čísel prodejů. Časem se ale může stát, že se primární trh změní – Čína je totiž největším trhem pro běžná auta i elektromobily. Se stylem, který nyní prosazují v oblasti elektromobility bychom se takovému vývoji vůbec nedivili.

Koupili jste někdo akcie, když byly nízko?

Zdroje: electrek.co, fortune500.comnasdaq.com