Škoda Auto pustila konečně do prodeje jejich kompaktní SUV Karoq, což je menší „bráška“ Kodiaqa. Na našem trhu si mohou zákazníci vybrat ze čtyř motorizací, které začínají na 85 kW a končí u 110 kW. Tento vůz je uveden v rámci strategie Škoda 2025, kde chce automobilka dále rozvíjet své SUV modely a popřípadě uvést na trh další kousky.

Škoda Auto konfigurátor si můžete vyzkoušet už nyní na webových stránkách. Pokud máte zájem o předváděcí jízdu, tak ty začínají od 18. října tohoto roku. Do té doby si všichni musíme počkat a kochat se maximálně u dealerů Škoda nebo na obrázcích.

Škoda Auto nabídne u Karoqu skvělou výbavu

V předprodeji nabízí Škoda Karoq dva vyšší stupně výbavy. První s názvem Ambition začíná na ceně 529 900 Kč a mezi standardní funkce patří dvouzónová klimatizace, infotainment systém, SmartLink+, dešťový senzor, tempomat, 16″ kola Castor, asistent rozjezdu do kopce a vyhřívaná přední sedadla. Mezi bezpečnostní prvky se dostalo sedm airbagů a systém Front Assist. S paketem Ambition Plus za příplatek 15 000 Kč dostanete LED světlomety a rezervní kolo.

Vrcholový stupeň výbavy se jmenuje Style, který začíná na 584 900 Kč. Obsahuje skvělý navigační systém Amundsen, barevný MaxiDot displej, parkovací senzory, systém bezklíčového vstupu a další. Zajímavostí jsou 17″ kola Ratikon a zatmavená skla. Mezi další vychytávky připočítejte rozpoznání únavy řidiče a vyhřívaná sedadla.

Škoda Karoq, zadní část

Pakety ‚‚na přání‘‘ už od pár tisíc

Zároveň jsou pro výbavu Style k dispozici tzv. pakety výbav na přání. Například za příplatek získáte paket Multimedia, který obsahuje infotainment systém Columbus s 9,2″ palců velkým displejem, hotspot, komfortní telefonování, bezdrátové nabíjení telefonu a rozpoznání dopravních značek. Za tak bohatý paket zaplatíte celkově 26 000 Kč. Další je Comfort, za který si připlatíte 17 000 Kč. Ten vám zajistí otevírání zavazadlového prostoru za pomoci virtuálního pedálu, volbu pěti jízdních režimů, vlastní klíček řidiče s uloženým nastavením auta a ambientní osvětlení interiéru.

Široký výběr motorizací, verze RS stále chybí

Co se týče zmíněných motorizací, tak v současné době Škoda Auto nabízí čtyři volby. Všechno to jsou agregáty s přeplňovaným turbodmychadlem, které mají přímé vstřikování paliva. Dále nabízejí systém Start-Stop, což dokáže dost řidičů využít zejména při popojíždění v kolonách.

Agregát s nejmenším obsahem 1,0 TSI o výkonu 85 kW dostanete za cenu od 529 900 Kč a je součástí výbavy Ambition a pohonem předních kol. Novější motor 1,5 TSI s výkonem 110 kW začíná na ceně 574 900 Kč, navíc dokáže šetřit palivo díky systému Active Cylinder Technology. To znamená, že se budou aktivně odpojovat dva válce v určitých režimech jízdy.

[alert-note-svetandroida title=“Zajímavost: “ icon=“wheel“]Zmíněný ACT (Active Cylinder Technology) se dá volně do češtiny přeložit jako aktivní řízení válců. U čtyřválcového motoru dojde při nízké zátěži k odpojení dvou prostředních válců a běžet budou pouze ty krajní. To má za cíl snížit zejména spotřebu paliva.[/alert-note-svetandroida]

Dalším motorem do sbírky bude 1,6 TDI, který nabídne výkon 85 kW s pohonem přední nápravy a manuální šestistupňovou převodovkou. To vše za cenu od 579 900 Kč. Pokud si chcete připlatit za automat, počítejte s cenou od 629 900 Kč. Vůbec nejsilnější motorizací je 2,0 TDI s výkonem 110 kW, který má již v základu pohon všech kol za cenu od 669 900 Kč. Zde opět platí, že pokud si chcete připlatit za DSG automat, můžete. S cenou tohoto příplatku je potřeba počítat s částkou od 719 900 Kč. Zároveň se nyní připravuje verze motoru s výkonem 140 kW, ta však přijde až v roce 2018.

Obsah Výkon Možnost manuál/automat Základní cena
1,0 TSI 85 kW obojí 579 900 Kč
1,5 TSI 110 kW obojí 669 900 Kč
1,6 TDI 85 kW obojí 579 900 Kč
2,0 TDI 110 kW obojí 669 900 Kč

Karoq hlásá rapidní postup v použitých technologiích

Pro ty, které zajímá neustále připojení k internetu máme dobrou zprávu. Pokročilé mobilní služby Škoda Connect, které využívají standard LTE, bude u modelu Karoq k dispozici také. S nimi můžete na dálku vůz kontrolovat, nastavovat různé funkce či auto lokalizovat. Zároveň se dočkáme digitálního přístrojového panelu, který umožní různá nastavení na přístrojové desce. Prostoru u nového modelu budete mít opravdu spoustu. Základní objem kufru je 521 litrů, při sklopených zadních sedačkách se téměř ztrojnásobí na 1630 litrů. Maximální využitelný objem prostoru je 1810 litrů.

Infotainment systém Karoq

Líbí se vám nový Karoq?

Zdroj: skoda-auto.cz