V dubnu tohoto roku oznámil Elon Musk rozšiřování stanic Tesla Supercharger a jak to vypadá, tak se mu opravdu daří dodržet slovo. Od té doby totiž Tesla začala stavět dalších více jak 40 stanic a stále expanduje dál.  Automobilka určitě nebere nárůst prodejů elektromobilů na lehkou váhu a ví, že musí stav nabíjecích stanic co nejdříve navýšit – hlavně kvůli Modelu 3, jehož začátek produkce je za rohem.

Rozšiřování stanic Tesla Supercharger v USA je prioritou

Nyní se soustředí hlavně na stavbu stanic v USA, kde také půjdou první vozy Modelu 3 do prodeje. Na jejich online mapu přidali velké množství plánovaných stanic, podívejte se sami. Sebevědomí a odhodlání Tesle rozhodně nechybí a tak je to správně. Zajímavostí je, že Tesla nejen buduje nové stanice, ale zároveň rozšiřuje již stávající.

Tesla Supercharger mapa

V Evropě to s rychlostí stavby nových stanic není tak slavné jako v USA, nicméně i tam je vidět posun. Pokud se podíváme na online mapu Superchargerů, zjistíme, že i tam je naplánován přírustek desítek stojanů. Zrovna před týdnem se otevřelo několik dalších u našich sousedů v Bratislavě.

Existující stanice se dočkají dalších stojanů

Tesla Supercharger stanice mají v průměru 6 nabíjecích stojanů a ty nejfrekventovanější mají i dvanáct. Dle zaměstnanců automobilky by mohlo dojít i na stanice, které by disponovaly mezi 50 až 100 stojany. To už je obrovské číslo a zdá se až moc optimistické – nicméně na velké projekty jsme již od Tesly zvyklí a tak raději nebudeme předbíhat.

[aps_product_sz id=“8″]

Těšíte se, až dojde k rozšíření i v ČR?

Zdroj: electrek.co