Jeden z trojice hlavních moderátorů úspěšné show o autech The Grand Tour vážně boural ve Švýcarsku, kde v rámci pořadu testoval jeden z osmi vyrobených elektromobilů Rimac Concept One. Během automobilové akce Bergrennen Hemberg pravděpodobně ztratil kontrolu nad řízením vozu, naboural do svodidel a supersport se odkutálel z krátkého svahu, kde začal hořet.

Richard Hammond po nehodě jako zázrakem z vozu rychle vystoupil bez vážnějších povrchových zranění. Pár sekund na to se Rimac Concept One vznítil a shořel téměř na popel. Ihned na to byl helikoptérou převezen do nejbližší nemocnice. Z fotky je patrné, že tento exkluzivní vůz už nikdy brázdit silnice nebude. Jeremy Clarkson, se kterým show The Grand Tour uvádí, na svém Twitteru poznamenal.

Tohle byla ta největší bouračka, kterou jsem kdy viděl. Naštěstí se zdá, že Richard je OK.

Měl Rimac Concept One technickou závadu?

Podívejte se nyní na děsivě vypadající nehodu. Prozatím opravdu nevíme, co mohlo bouračku způsobit. Buď Hammond nezvládl řízení nebo šlo o technickou závadu, které ho mohla stát život. Celá společnost Rimac Automobili je teď na nohou a zjišťuje, kde se mohla vyskytnout chyba. Pokud by se prokázalo, že opravdu nehodu zavinila technická závada, tak malá automobilka by nemusela vyjít s takovou „reklamou“ snadno. V druhém videu se podívejte na pozdrav přímo z nemocnice, kde děkuje týmu lékařů a omlouvá se své ženě. Zároveň máme možnost pohlédnout na rentgen jeho kolena, které na tom není nejlépe.

https://www.youtube.com/watch?v=oOQL7hyFXtc

https://www.youtube.com/watch?v=PdrTn15JYgc

Myslíte, že šlo o chybu řidiče nebo technickou závadu?

Zdroje: YouTube.comrimac-automobili.com