Automobilka pomalu ale jistě rozšiřuje prodejní síť jejich elektromobilu, který se pravděpodobně brzy stane jedním z nejprodávanějších. Zájem o něj je obrovský zejména v Norsku, kde všechny možné výhody a dotace dělají z vozu velice levnou záležitost. Tentokrát se společnost chce vrhnout na svůj domácí trh, kde startují rezervace Opel Ampera-e.

Na svých webových stránkách k úžasu zákazníků před chvílí spustili formulář, díky kterému si jako občan Německa můžete složit rezervační poplatek. Díky tomu si budete jisti, že na vás dojde řada při výrobě vozu. V případě zájmu si připravte v přepočtu 26 000 Kč, stejná částka byla i při předobjednání Chevroletu Bolt EV.

Chcete Amperu-e? Nejdříve v roce 2018

Pro potencionální zájemce máme však špatnou zprávu. Váš model Ampera-e nevyjede z výrobní linky dříve než příští rok. Na rezervační stránce je jasně napsáno, že první slavnostní předání vozu proběhne v roce 2018. Nespecifikovali nic přesnějšího, ani zda to bude na začátku nebo konci roku. To je docela škoda, mohli totiž dřívější produkcí leda profitovat. Ti, kteří nechtějí čekat na Model 3 si bez problémů mohli koupit přímého konkurenta.

[aps_product_sz id=“886″]

Cena přes milion, dojezd 500 kilometrů

V Německu startuje Opel Ampera-e na v přepočtu 1 027 000 Kč. Pokud byste měli zájem o speciální verzi First Edition, budete muset vytáhnout z kapsy o trochu více peněz. Její cena je totiž stanovena na v přepočtu 1 150 000 Kč. Například v Norsku už novinku automobilky dávno mají, respektive první vozy získali zákazníci už v květnu. Registr vozů ze země naznačuje, že první měsíc bylo prodáno více než 300 aut na baterky od Opelu. Dokonce už stihli provést první test dojezdu, který při hypermilingu činí 623 kilometrů.

Není rezervace Opel Ampera-e příliš drahá?

Zdroj: opel.de