Užitková elektrododávka Renault Kangoo ZE se dočkala několika vylepšení, která by dle francouzké automobilky měly podstatně zamíchat kartami. Vůbec první verze vozu vznikla v roce 1997, kdy se vycházelo z koncepční studie modelu Pangea. Takto velký vůz uspokojí zákazníky s větší rodinou nebo ty, kteří vyhledávají prostor a pohodlí.

Obstojí Renault Kangoo ZE mezi konkurencí?

Toto léto představuje Renault čtyři hlavní vylepšení, díky kterým by se rádi dostali do čela konkurence. Teď je otázka, zda to není jen zbožné přání. U vylepšeného Kangoo ZE najdeme novou baterii, motor, nabíječku a tepelné čerpadlo pro kontrolu vytápění společných prostor. V čem tedy spočívají ta vylepšení?

Baterie s dojezdem 270 kilometrů

Nový akumulátor v modelu Kangoo ZE má 33 kWh, díky kterému se zvýšil celkový dojezd vozu o zhruba 50% při úsporné jízdě. Podle evropského standardu NEDC dokáže elektrododávka ujet až 270 kilometrů, nicméně v reálném světě jsme na nějakých 200 kilometrech. V zimě s takovým dojezdem nepočítejte, to se budete pohybovat na úplně odlišných číslech. Podle magazínu InsideEVs se Kangoo ZE dostane maximálně na 120 kilometrů, což je na tak drahé auto poněkud smutná zpráva.

Všechny dostuoné verze Renault Kangoo ZE

Elektromotor o síle 59 koní

Vylepšený elektromotor nabídne výkon 44 kW (59 koní) při maximálním točivém momentu 225 Nm. Dobrá zpráva je ta, že samotný motor si vyrábí konečně Renault kompletně sám. To určitě pomůže zredukovat cenu za vyrobený kus a ušetřené peníze mohou investovat do dalšího potřebného vývoje. Mezi největší problémy patří zejména energetická hustota jejich baterií.

Co se týče palubního nabíjení, tak to stále zůstává dosti pomalé. Renault sice zdvojnásobil výkon na 7 kW, nicméně i tak se elektrododávka nabije na 100% do šesti hodin. Umíte si nejspíš představit, jak náročné by bylo s takovým vozem cestovat delší trasy. To už bude mít možná lepší e-dodávky i německá pošta.

https://www.youtube.com/watch?v=WX3EIl8yNDI

Koupili byste si Renault Kangoo ZE?

Zdroj: insideevs.com