Menu

První obrázek Tesla Model Y zveřejněn!

První obrázek Tesla Model Y

Tesla vypustila do světa první obrázek jejich připravovaného kompaktního SUV. Jako vůbec první jej mohli spatřit akcionáři společnosti na každoročním sjezdu v americkém Mountain View. Obrázek Tesla Model Y sice neprozrazuje nic většího, nicméně i tak lze vidět směr, kterým se chce automobilka vydat.

Tajemný obrázek Tesla Model Y bez zrcátek

Dle předchozích informací jsme očekávali, že výroba Modelu Y započne dříve než před rokem 2019. Vůz měl být postaven na platformě Modelu 3, Elon Musk však tento měsíc přišel s novinkou. Chystané kompaktní SUV bude mít zcela novou platformu, která umožní vyšší stupeň automatizace. Model Y bude zároveň menší bratr Modelu X, kterých se prodává desetitisíce ročně. Elon Musk očekává u Modelu Y mnohem vyšší prodejní čísla – kolem několika statisíců. Mimochodem všimli jste si, že Model Y nemá na obrázku zrcátka? O něco takového se už Tesla jednou pokoušela s Modelem X.

Zajímavost:

Tesla Model X je vůbec nejrychlejší produkční SUV na světě. Dokáže zrychlit z 0-100km/h za 2,9 sekundy! Na jedno nabití ujede až 480 kilometrů.

Produkce od roku 2019

Tesla potvrdila, že chystané menší SUV bude připraveno vyrazit z továrny v roce 2019 až 2020. Chtějí se zároveň zbavit olověné 12V baterie a tím zjednodušit výrobu. Pokud mají dosáhnout vytoužených prodejních čísel, musí být výroba doslova primitivní a ty nejtěžší úkony budou dělat stroje. Jedna z hlavních věcí, které se bude potřeba zbavit je složitá kabeláž.

Baterie pro Model Y se s největší pravděpodobností budou vyrábět v Gigafactory 1, zatímco samotný elektromobil se postaví v nové továrně. Kde však nové fabriky vyrostou ještě není jasné. Stále bohužel nepadlo slovo o tom, kdy přesně bude koncept Model Y představen veřejnosti. Musk naznačil, že na akci odhalení Tesla nákladního vozu bude „ještě něco více“. Pochybujeme však, že to bude právě ono menší SUV.

Těšíte se na odhalení Modelu Y?

Zdroj: electrek.co