Menu

Prototyp Fisker eMotion za tři miliony odhalen, startují předobjednávky

Prototyp Fisker eMotion

Stop grafickým renderům a obrázkům z Photoshopu. Konečně nám americká automobilka odhalila prototyp Fisker eMotion, který bude oficiálně představen teprve dnes. Už na první pohled je vidět kvalitní zpracování a design, kterému vůz vděčí zakladateli společnosti. Automobilový designér Henrik Fisker si s autem opravdu vyhrál a my tušíme, že v budoucnu půjde o trhák.

Rezervační poplatek činí 46 000 Kč

První zákazníci konečně mohou začít posílat rezervační poplatky na elektrický vůz Fiskeru. Základní poplatek činí v přepočtu 46 000 Kč a celková cena se vyšplhá na 3 000 000 Kč. V takové ceně půjde o opravdu luxusní vůz, se kterým se stanete středem pozornosti. Aby toho nebylo málo, Fisker tvrdí, že jejich auto na baterky ujede neuvěřitelných 650 kilometrů a baterie se nabije na 100% do devíti minut. Máme jisté pochyby, a tak si rádi počkáme na první testy.

Henrik Fisker a prototyp eMotion

Specifický styl designéra Fiskera

Ať už automobilka řekne cokoliv, jsme rádi, že prototyp Fisker eMotion není jen na papíře. Existující vůz vždy dodá mnohem více věrohodnosti a trochu ujistí zákazníky o progresu vývoje. Generální ředitel Henrik Fisker vyrazil se svým prototypem do ulic San Francisca a pořídil pár fotek. Z designu lze jasně vycítit práci Henrika, který má svůj specifický styl. Ti, kteří si pamatují minulou firmu Karma Automotive s modelem Fisker Karma, jistě poznávají několik prvků. Štěstí v té době bohužel Fiskerovi nepřálo a společnost zkrachovala.

eMotion vs. Revero

Na papíře jsou modely eMotion a Revero velice podobné. Kdyby Revero nebyl Plug-in Hybrid, tak sdílejí téměř vše. Největší rozdíl je v postupu práce. Zatímco hybridní model má svého prvního zákazníka, elektrický vůz si ještě počká delší dobu. Vývoj je teprve na začátku a první kousek vyjede z továrny během roku 2019.

Fisker eMotion

Fisker eMotion

1.0
  • Typ pohonu Elektro
  • Uvedení na trh 2017
  • Operační systém Fisker
  • Dojezd 640 km
  • Cena při uvedení na trh 3 000 000 Kč
  • Motor N/A

Jak to vypadá s konkurencí?

Další startup společnosti s elektrickými vozy, například Lucid Motors a Faraday Future mají podobné časové výhledy na produkci. Auta na baterky budou konkurovat cenou, protože ta u všech modelů přesáhne maximálně tři miliony. Nicméně jen Fisker vypadá, že dotáhne výrobu do konce. Ostatní firmy mají problémy s financováním.

Co říkáte na prototyp Fisker eMotion?

Zdroje: twitter.comelectrek.co