Z každoročního setkání akcionářů Tesly v americkém Mountain View vzešlo poměrně dost zajímavých informací. První jsme vás informovali o novém obrázku Modelu Y a nyní vyplavala na povrch další dávka informací ohledně připravovaného Tesla Semi – elektrického nákladního vozu. Ten by měl být odhalen v září tohoto roku.

Tesla Semi pokoří dieselové motory

Elon Musk uvedl, že Tesla Semi bude mít „nejvyšší nosnost společně s dojezdem“. Zároveň bude disponovat největší tažnou silou a žádný tahač s dieselovým motorem se mu nevyrovná. To vše díky několika elektromotorům z připravovaného Modelu 3. Na setkání akcionářů ještě stihl potvrdit měsíc Září pro odhalení tahače. Také zmínil, že na akci bude pouze fungující prototyp, který již v minulosti ukázal potencionálním zákazníkům.

Tesla Semi jsme ukázali několika lidem, kteří kupují těžké stroje a nákladní vozy – milují ho. Chtějí pouze vědět, kolik jich mohou koupit a za jak dlouho. Ti největší zákazníci nám pomáhají s vývojem, aby tahač splňoval všechny jejich potřeby.

První kusy koupíte do dvou let

Generální ředitel Tesly Elon Musk si myslí, že první kusy opustí prostory továrny za 18 až 24 měsíců. Nákladní elektromobil by mohl jít nejprve do malovýroby, v takovém případě by brázdil silnice o několik měsíců dříve. Nakonec Musk navnadil ostatní na odhalení vozu zajímavou spekulací.

Opravdu doporučuji dorazit na Tesla Semi odhalení – možná se tam objeví i něco navíc.

Co myslíte, že ještě Tesla odhalí společně se Semi?

Zdroj: electrek.co