Vypadá to, že dohoda o závodění Porsche na tratích Formule E je na spadnutí. Tedy, alespoň tomu vše nasvědčuje. Generální ředitel německé automobilky, Oliver Blue, se sešel v Monaku se šéfem Formule E Alejandrem Agagem. Diskutovali spolu na téma vstupu do závodů, technických specifikací a kritériích, která jsou s touto sérií spojovány. Kdyby Porsche do další sezóny nastoupilo, znamenalo by to při nejmenším jejich velký zájem o elektromobily a něco lehce napovědělo o vývoji.

Schůze s elitou Porsche

Na setkání v Monaku jsme mohli vidět samotnou elitu německého automobilového průmyslu. Schůzi odstartoval ředitel Formule E Alejandro Agag společně s ředitelem Porsche Oliverem Blumem. Zúčastnil se i člen představenstva Michael Steiner a vedoucí vývoje aut pro závod Le Mans. Podle všeho by Formule E mohla být nová nejzásadnější motorsportová aktivita pro Porsche a určitým způsobem i strategie, jak dostat více mezi lidi jejich připravovaný model Mission E. Teoreticky by automobilka mohla nastoupit už v páté sezóně roku 2018/2019.

https://www.youtube.com/watch?v=w7qIpKL5Vao

Berlínská ePrix

Dále bylo v Monaku předmětem debaty Berlínská ePrix, kde probírali dodatečné parametry vozů, trati a dalších startů v blízké budoucnosti. To, k jakému závěru došli a zda se bude konat něco speciálního bohužel nevíme. Budeme se muset nechat překvapit, snad příjemně. Vedoucí vývoje aut pro závod Le Mans komentoval situaci pouze velice okrajově.

Dostali jsme pozvánku do Monaka od Alejandra Agaga, abychom se podívali a zažili Formuli E vůbec poprvé. Zatím zde bohužel není moc technické různorodosti.

Uvidíme Porsche v další sezóně?

Ať už poslední větou myslel cokoliv, doufáme, že se do závodu elektrických formulí Porsche jednou zapojí. Jako spousta výrobců, i německá automobilka velmi zblízka monitoruje Formuli E – hlavně od sezóny 2015/2016. Nemyslíme si však, že v dohledné době (sezóna 2018/2019) se Porsche přidá do závodů. V současné chvíli mají plno práce na vývoji jejich prvního plně elektrického vozu. Ten by měl přijít na trh v roce 2019 s tím, že automobilka plánuje vyrobit až 15 000 kusů ročně!

Sledujete Formuli E?

Zdroj: insideevs.com