Není tomu tak dávno, co německá prémiová automobilka tvrdila, že plně elektrické vozy nemohou jejich zákazníkům nabídnout dostatečný výkon. Jakmile se jejich pokrok při práci na Mission E dostal na vyšší úroveň, společnost mění úhel pohledu. Porsche a elektromobily už nejsou pouhým snem mnoha z nás, nýbrž se stávají realitou. Podle posledních zpráv by do roku 2023 měla být polovina modelů plně elektrických. Zároveň se automobilka nejspíš zúčastní Formule E.

Porsche a elektromobily: Mission E bude první

První z řady elektromobilů se stane model Mission E, který opustí produkční linku v roce 2019. Porsche plánuje ročně vyrobit až 20 000 kusů, což je více než optimistické číslo. Německá automobilka totiž v minulém roce dokázala svým zákazníkům vyrobit 230 000 vozů celosvětově. Po těžkém rozhodnutí jsou připraveni vstoupit na trh i s dalším autem, který bude postaven na platformě modelu Macan.

[aps_product_sz id=“2000″]

Drastické zvýšení kapacity továrny

Co je překvapující, tak generální ředitel automobilky tvrdí, že mimo tyto dva plně elektrické modely plánují zvýšit kapacitu továrny. Ta by měla ročně vyprodukovat až 60 000 vozů. Takové množství by z aut na baterky udělalo pro Porsche důležitou součást výroby. Oliver Blume by chtěl dosáhnout až na 50% veškeré produkce v roce 2023 nebo dřív. Pokud bude Mission E úspěšný, myslíme, že pro společnost takový cíl rozhodně není nemožný. Jen se podívejte, jak krásný je jeho koncept.

Koncept vozu Porsche Mission E

Dojezd 400 kilometrů, stovka za 3.5 sekundy

Specifikace, které Porsche vypustilo do světa jsou mimořádné a už teď je jasné, že hlavním soupeřem se stane vrcholová verze Tesla Model S P100D. Mission E chce dosáhnout alespoň na 500 kilometrů na jedno nabití, nicméně to tvrdí evropský standard NEDC. Ten je vždy více štědrý a tak většinou reálný dojezd neodpovídá. Pokud můžeme hádat, tak první elektrifikovaný model automobilky bude mít dojezd okolo 400 kilometrů.

Porsche zároveň cílí na zrychlení z 0-100 km/h za 3.5 sekundy. Podle tiskové zprávy by se vůz mohl nabít na 80% kapacity za krásných 15 minut. Otázka však je, jestli budou potřebovat své speciální nabíjecí stanice nebo postačí klasické, které využívají i ostatní elektromobily. Co se týče ceny, tak zde nemáme vůbec žádnou informaci. Bude to zároveň jeden z nejdůležitějších faktorů při vybírání mezi konkurencí.

Těšíte se na Porsche Mission E?

Zdroj: electrek.co