Menu

Ukrajinští policisté budou jezdit v 635 vozech Mitsubishi Outlander PHEV!

Mitsubishi Outlander PHEV

Policisté na Ukrajině si před pár dny převzali přímo od automobilky Mitsubishi nové služební vozy Mitsubishi Outlander PHEV. To je samo o sobě zajímavé, nicméně tím to nekončí. Tipněte si, kolik zcela nových hybridů dostali – deset, dvacet? Úplně mimo, je jich 635 kusů! Takto velká objednávka vznikla kooperací mezi několika japonskými společnostmi a ukrajinskou vládou.

Proč zrovna Mitsubishi Outlander PHEV?

Existují dva hlavní důvody, proč si vláda vybrala zrovna tyto vozy. Ten první je společná snaha japonské automobilky a ukrajinské vlády o snížení plynu oxidu uhličitého v ovzduší. Druhý důvod uvedli omezení skleníkového efektu, který je posledních několik let horké téma. Celá tato akce je zároveň pod hlavičkou tzv. „Green Investment Scheme“ (Mezinárodní obchodování s emisemi) – v rámci toho si vláda v Estonsku pořídila vozy Mitsubishi i‐MiEV, opět ve velkém množství – 507 kusů.

Mitsubishi Outlander PHEV interiér

Bude výkon pro policii dostačující?

Pojďme si nyní trošku představit Outlander PHEV. Celkový výkon hybridu se díky kombinaci spalovacího motoru a dvou elektromotorů (pohánějící přední a zadní nápravu) vyšplhal na 200 koní (149 kW) při maximálním točivém momentu 195 Nm. To sice není nějak závratná hodnota na vůz vážící téměř 2400 kilogramů, nicméně pro účely běžné policie naprosto vyhovující. Spotřeba hybridu se pohybuje kolem 2 litrů na 100 kilometrů, na celou nádrž a baterii máte šanci ujet až 880 kilometrů, z toho 54 km je čistě na akumulátor. Cena startuje na 1 350 000 Kč.

Mitsubishi-Outlander-PHEV-nahledovy

Mitsubishi Outlander PHEV

1.0
  • Typ pohonu Hybrid
  • Uvedení na trh 2016
  • Operační systém Proprietární
  • Dojezd 880 km
  • Cena při uvedení na trh od 1 350 000 Kč
  • Motor 2.0 MIVEC 4WD

Líbí se vám hybrid od Mitsubishi?

Zdroje: mitsubishi-motors.cz, electriccarsreport.com