Švédská automobilka Volvo oznámila záměr oživit společnost s názvem Polestar, která se bude soustředit pouze na výkonné elektromobily. Ta by měla přinést revoluci na poli elektrifikace a zavést nové standardy. Polestar bude naprosto separovaná značka, která na oko nebude mít s Volvem vůbec nic společné. Ve vedení se poté objeví známé tváře, které hráli důležitou roli ve Švédsku.

Polestar končí s „tuningem“

Dříve firma vyvíjela různé součástky a tuning pro vozy, hlavním odběratelem byla Volva od roku 2015. S tímto končí a začínají se věnovat naplno vývoji vlastních elektromobilů, které by měly být velmi výkonné. Volvo ve své tiskové zprávě uvedlo následující.

Polestar a Volvo společně budou sdílet specifickou technologickou a výrobní synergii a benefitovat z oboustranné spolupráce a pokroku. Taková kooperace umožní oběma automobilkám vyvinout výkonné elektromobily.

Ještě není úplně jasné, zda má Polestar úmysly zaútočit přímo na Teslu nebo se chystá do vyšší ligy. Tam by jeho soupeř mohla být například chorvatská automobilka Rimac, jejichž model Concept One naboural před pár dny Richard Hammond. Společnost potvrdila nová vozidla, která budou odhalena ještě tento rok na podzim s Polestar logem.

Přesuny zaměstnanců z Volva do Polestaru

Viceprezident designu Thomas Ingenlath z Volva bude s největší pravděpodobností generální ředitel Polestaru a Jonathan Goodman zastane pozici jeho zástupce, který bude denně dbát na provoz celé společnosti. Generální ředitel společnosti Volvo, Håkan Samuelsson, o celé věci mluví velmi vážně a věří, že Thomas Ingenlath bude vykonávat skvělou práci. Celou záležitost okomentoval takto.

Thomas míří do Polestaru, aby ukázal náš zápal do vytvoření fungující společnosti, která nebude závislá na Volvu. Jeho zástupce Jonathan má 25 let praxe v automobilovém průmyslu a je na dokonalé pozici, kde vytvoří ideální pracovní zázemí pro úspěch firmy.

Dnešní oznámení je jen špička ledovce, kterou automobilka chystá v rámci své elektrifikace. Volvo plánuje spustit prodej prvního elektrického auta v roce 2019. Měl by to být vůz s vysokým dojezdem a nízkou cenou, aby si ukrojili část trhu.

Těšíte se na první elektromobil od Polestaru?

Zdroj: electrek.co