Je to jen chvíle od doby, kdy byl lidový elektromobil finálně představen světu. Automobilka vyložila karty na stůl a okamžitě se na internetu začalo spekulovat o různých možnostech. Jedna z hlavních obav se týkala Performance verze Modelu 3, kterou si tolik lidí oblíbilo. Elon Musk na svém Twitteru konečně potvrdil její příchod, který je však vzdálený poměrně dlouhou dobu.

Duální elektromotor tento rok nečekejte

Krom potvrzení výkonnější verze padlo slovo na duální elektromotor. Toho se dočkáme až někdy v létě roku 2018, kdy bude velká část objednávek základních modelů vyřešena. Takový postup byl zvolen kvůli výrobním kapacitám, které nedostačují. Čím méně variant Modelu 3 bude nyní k dostání, tím více jich stihnou vyrábět. To dává samozřejmě smysl. Ještě však musí být zákazníci, kteří by standardní výbavu u svého lidového elektromobilu chtěli.

Performance verze Modelu 3 bude ostrá jako břitva

Na Performance verzi se mohou zákazníci těšit někdy v polovině příštího roku. To znamená, že by mohla přijít ruku v ruce s duálním elektromotorem. Takto dobrá zpráva určitě potěšila více zákazníků, kteří plánují jejich Model 3 pořádně přiostřit a zažít slušnou akceleraci. Poté v dalších měsících jsou v plánu ostatní konfigurace, které vypustí Tesla do světa. Kdy skončí první vlna volitelné výbavy a stopne se jako u ostatních modelů se neví.

[aps_product_sz id=“48″]

Uvítáte Model 3 v silnější verzi?

Zdroj: electrek.co