Menu

Papež dostal Opel Ampera-e, rozšiřuje tím svou flotilu elektromobilů

Papež dostal Opel Ampera-e

Dříve tohoto roku dostal papež na výběr mezi elektromobily Nissan Leaf a Tesla Model S. Dal přednost méně nápadnému Nissanu. Nyní dostala církev nabídku od automobilky GM, jestli by nechtěli jejich nový model Opel Ampera-e, který se teprve začíná prodávat. Ta slaví velké úspěchy zejména v Norsku, kde se to elektromobily jen hemží. Papež dostal Opel Ampera-e přímo ve Vatikánu od generálního ředitele Opelu Dr. Karl-Thomase Neumanna, který věc okomentoval.

Opel je pyšný na to, že může přispět k ambiciózním cílům Vatikánu. Náš nový model Ampera-e udělá elektromobilitu reálnější pro každodenní použití bez kompromisů.

Papež dostal Opel Ampera-e jako jeden z prvních v Evropě

Papež tím rozšířil svou sbírku o další elektromobil a církev to nestálo ani korunu, stejně tak jako u předchozího Nissanu. Ten papeži daroval německý investor Jochen Wermuth, aby přesvědčil Vatikán zbavit se investic do fosilních paliv a věnovat se obnovitelné energii.

Opel Ampera-e

Můžeme s klidným srdcem prohlásit, že papež je jeden z prvních majitelů nového elektromobilu automobilky Opel v Evropě. Ta začala dovážet nové kusy svým zákazníkům teprve nedávno. Nejvíce na odbyt jdou v Norsku, kde si jej předobjednalo desítky/stovky lidí. Důvod, proč je Ampera-e tolik úspěšná ihned po vydání je hlavně dojezdová vzdálenost, která přesahuje 500 kilometrů. To je obrovské číslo v porovnání s konkurenty BMW i3 nebo Nissan Leaf.

Jaký elektromobil byste chtěli vy?

Zdroj: electrek.co