Pokládali jste si někdy otázku, jestli může mít Opel Ampera-e dojezd více než 600 kilometrů? Odpověď je ano, nicméně má to hned několik háčků. Tohoto čísla je možné dosáhnout pouze při tzv. „hypermilingu“, který v podstatě znamená velice úspornou jízdu. Něco takového vyzkoušel i YouTuber Bjørn Nyland, který se v Norsku aktivně věnuje elektromobilům.

Jaký bude mít Opel Ampera-e dojezd?

Elektromobil od General Motors má potvrzený dojezd 305 kilometrů po dálnici se zapnutou klimatizací. Jak se tedy Bjørn dokázal dostat na dvounásobnou hodnotu? Upřímně, asi to nebylo nejpříjemnější svezení všech dob – celou cestu totiž jel konstantní rychlostí 42 km/h a vše co mohl vypnul v rámci menší spotřeby energie. Tím docílil, že si Opel vzal jen 92 Wh na jeden kilometr. Nyní se podívejte sami, jak si YouTuber cestu užíval.

Prodej u nás začíná na konci roku

Opel Ampera-e se začíná nyní prodávat v Norsku, kde je po elektromobilech obrovská poptávka. Samotná země si klade za cíl do roku 2025 vymýtit všechna auta se spalovacím motorem a nahradit je čistě elektromobily. Baterie vozu nabídne kapacitu 66 kWh, čímž se blíží do teritoria Tesly. Co se týče přímých konkurentů, tak tam má Opel rozhodně navrch – BMW i3 s 33 kWh baterií nebo Nissan Leaf s 30 kWh baterií nepředstavují hrozbu. Cenově se u modelu Ampera-e dostáváme pravděpodobně na necelých 1 000 000 Kč, u nás se začne prodávat na konci tohoto roku.

[aps_product_sz id=“886″]

Líbí se vám Opel Ampera-e?

Zdroj: YouTube.com