Menu

Odhalení Fisker eMotion: dojezd 640km, cena tři miliony!

Odhalení Fisker eMotion

Jeden z nejznámnějších designérů automobilového světa Henrik Fisker nám konečně poskytl první pohled na jeho připravovaný skvost. Odhalení Fisker eMotion se neneslo v nějak extra slavnostním duchu, fotka vozu byla pouze zveřejněna za pomocí tiskové zprávy. Proč a kde je háček? To si povíme.

Bylo odhalení Fisker eMotion zklamáním?

Henrik Fisker tvrdí, že jeho elektromobil bude nejpokročilejší na světě. K tomuto se hlásí hrdě, nicméně už tišším hlasem vyřkl lehce znepokojující fakt – hlavně pro investory. Model eMotion totiž stále není fyzicky k dispozici, respektive existuje pouze virtuálně díky šikovným grafikům. Je tedy ještě pořádně dlouhá cesta, než se vůz dostane do stavu prototypu na testování.

Designér Fisker však slibuje, že první prototyp odhalí 17. sprna. To, zda bude nebo nebude funkční je otázka, kterou momentálně nedokáže zodpovědět ani samotná automobilka. Vzhledem k složitosti celé konstrukce vozu budou muset opravdu „šlápnout do pedálu“.

Render grafiků Fiskeru eMotion

Očekávání jsou obrovská

Automobilka si od vozu slibuje opravdu hodně. Podle dostupných informací nabídne dojezd více jak 640 kilometrů. To je výborná hodnota, nicméně je otázka, jak moc bude reálná. Za 9 minut dobíjení by se vůz mohl nabít na 160 kilometrů, nicméně pro dosažení takové rychlosti potřebujete tzv. UltraCharger, což je vlastní technologie Fiskeru. Elektromobil bude z většiny využívat hliník a karbonová vlákna, aby byl co nejlehčí. eMotion se začne dodávat prvním zákazníkům v roce 2019, předobjednat si jej můžete už tento měsíc. Počítejte se základní cenou 3 000 000 Kč.

Líbí se vám nový Fisker?

Zdroj: fisker.com, insideevs.com