Podle tiskového oddělení japonské automobilky Nissan se brzy dočkáme elektromobilů, které budou mít dojezd vyšší než 500 kilometrů. Plánují takovou baterií obsadit zejména užitkové vozy typu Nissan e-NV200 – to by zároveň mohl být první kandidát na drastické zlepšení. Tato nová generace vozů by mohla přijít už relativně brzy, nicméně přesný rok pro jistotu nezmínili. Vzhledem k tomu, že právě nyní vstoupí na trh Nissan Leaf s dojezdem kolem 350 kilometrů, neočekáváme tuto změnu k lepšímu v dohledné době.

Má Nissan nejvíce zkušeností s elektromobily?

Viceprezident produktového oddělení Ponz Pandikuthira pro evropský trh Nissanu, je člověk, který se již delší dobu snaží o elektrifikaci jejich vozů. V rozhovoru pro anglický magazín se zmínil, že japonská automobilka má nejvíce zkušeností s elektromobily, zvlášť kvůli modelu e-NV200. Tak nevíme, jestli to myslel s nadsázkou nebo zapomněl na Teslu, která se nedávno stala čtvrtou nejhodnotnější automobilkou na světě.

Máme více zkušeností s elektromobily než jakýkoliv jiný výrobce a nedávno jsme zaznamenali velký pokrok v prodejích našeho modelu e-NV200. Zvlášť díky společnostem zabývajících se logistikou.

Zákazníci raději volí Plug-In Hybridy

V současné chvíli Pandikuthira přiznává, že spousta jejich zákazníků má stále strach z celkového dojezdu vozu – v angličtině dostala tato věc název „range anxiety“. Stále tedy preferují buď vozy se spalovacími motory nebo Plug-In Hybridy. Všechny tyto změny přijdou ruku v ruce s lepšími akumulátory, dodal viceprezident Pandikuthira. V budoucnu budou jejich elektromobily schopné dojezdu vyššího než 500 kilometrů v reálných podmínkách a to je gró celé věci. Teprve v té době se budou auta na baterky masivně prodávat. To, zda se společnost na této vlně prodejů sveze záleží na rychlosti jejich vývoje baterií.

[alert-note-svetandroida title=“Zajímavost: “ icon=“wheel“]Termín „range anxiety“ vznikl v roce 1997, kde jej začala používat automobilka General Motors. Tento výraz znamená strach ve smyslu, že baterie vozidla nebude dostatečně nabitá pro dojezd k nabíjecí stanici.[/alert-note-svetandroida]

Ve kterém roce přijde Nissan s dojezdem 500km?

Zdroj: insideevs.com