Menu

Nissan Vmotion 2.0 nový koncept určuje směr automobilky

Nissan Vmotion 2.0 koncept

Jako první jsme mohli vidět tento koncept elektromobilu na autosalonu v Detroitu, kde sklidil převážně kladné ohlasy. Automobilka do vozu Nissan Vmotion 2.0 vložila pořádnou dávku designérského umu a tím také určila směr, kterým se bude v rámci designu vydávat i u dalších modelů. Zároveň představila jejich novou verzi autonomního řízení ProPilot, který bychom měli najít i u nové generace Nissanu Leaf.

Nissan Vmotion 2.0 po technické stránce

O tom, co elektromobil dokáže stále víme opravdu málo. Co však můžeme říct s jistotou jsou jeho rozměry, které byly prezentovány na autosalonu. Designový skvost od Nissanu má rozvor náprav 2850 mm s celkovou délkou 4860 mm, je tedy jen o trošku kratší než vlajková loď automobilky Tesla – Model S. Se svou šířkou 1890 mm a výškou 1380 mm se řadí mezi klasické rozměry sedanů.

Nissan Vmotion 2.0 dveře, typ suicide

Ostrý design budí respekt

Celý koncept působí doslova drsně až naštvaně. Výrazná přední maska s úzkými světly by mohla ve zpětném zrcátku vyděsit hned několik řidičů. Svým provedením do jisté míry pomůže nové generaci Nissanu Altima, který si z něj vezme určitě dávku inspirace. Altima mimochodem odpovídá svými rozměry konceptu Vmotion 2.0 a tak se může stát, že za několik let budou tyto auta rivalové.

Špičkový interiér a prostor

Interiér už nepůsobí na první pohled tak agresivně, je to více elegantní design s důrazem na pohodlí a použitelnost. Svou jednoduchostí se inspirovali u Tesly, která přijala minimalistický design za vlastní. Světlé čalounění společně s dřevěným obložením byla u konceptu sázka téměř na jistotu. Jednoduchý středový panel se základním ovládáním klimatizace a prouděním vzduchu působí společně se skleněnou obrazovkou futuristicky. Určitě na první pohled zaujme volant jako z Batmobilu, ten se nejspíš do sériové výroby nedostane.

Nissan Vmotion 2.0 interiér

V prostoru pro cestující čeká doslova luxusní pohodlí a obrovské místo na nohy. Na středovém panelu je menší tablet pro ovládání multimédií, klimatizace apod. Takový komfort momentálně nabízí například BMW řady 7 nebo Mercedes S-class. Možná právě elektrický Vmotion 2.0 se přiblíží tomuto pohodlí a přesvědčí majetné lidi, aby přešli od jiných značek.

Jak se vám líbí nový koncept Nissanu?

Zdroj: insideevs.com, caranddriver.com