Menu

Nissan ProPILOT se chystá konkurovat Tesla autopilotovi

Nissan ProPILOT se chystá konkurovat Tesla autopilotovi

Dlouho očekáváný Nissan Leaf bude už brzy odhalen v Tokyu. My si zatím můžeme zkrátit dlouhou chvíli novou informací o jejich systému Nissan ProPILOT, který se chystá jít Tesle po krku. V nové generaci Leafu totiž umožní autonomní jízdu na dálničním pruhu. Je to začátek, nicméně i tato funkce pomůže lidem v každodenním životě. Zvlášť, pokud třeba jezdíte dlouhé trasy pořád dokola. Systém bude mít možnost učit se a na základě toho japonská automobilka začne vyvíjet software dále.

Nissan ProPILOT se bude současně učit

Nová technologie ProPILOT bude lehce spustitelná jako autopilot u Tesly. Pomocí jednoho tlačítka začne vůz ovládat směr jízdy, rychlost a brzdy. To vše zatím pouze v dálničním pruhu nebo na vozovce s velmi dobře viditelnými pruhy. Pomůže tak spoustě řidičům s otravnými kolonami nebo při hustějším provozu. V rámci programu učení bude software čím dál dokonalejší, čímž postoupí na další úrovně autonomní jízdy. Cíl je udělat systém tak dobrý, že bude schopen sám řídit i v městském provozu.

Inteligentní mobilita

Software ProPILOT funguje v rámci projektu Inteligentní mobility, kterou Nissan dotuje. Automobilka všechny tyto inovace podstupuje, aby dokázala zvýšit bezpečnost jízdy. Chtějí zároveň změnit kompletně styl, jak se k autům přistupuje v dnešní společnosti. O novém Nissanu Leaf dokonce tvrdí, že bude určitě ten nejvyspělejší elektromobil na trhu. To je opravdu odvážné tvrzení, zvlášť, když každou chvíli přijde Tesla Model 3. Ta má za úkol „rozprášit“ konkurenci.

Myslíte, že ProPILOT překoná autopilot Tesly?

Zdroje: bloomberg.comelectrek.co