Menu

Nový Nissan Leaf dostane silnější 40 kWh baterii

Nissan Leaf dostane silnější 40 kWh baterii

Skrze již smazané YouTube video kanálu Electrified Journeys Japan se ti nejrychlejší mohli dozvědět pár nových informací o připravovaném elektromobilu. Podle jejich zdrojů přímo z automobilky to vypadá, že Nissan Leaf dostane silnější 40 kWh baterii, čímž se celkový dojezd prodlouží. Zároveň se plánuje zvýšení celkového výkonu elektromotoru.

Nissan Leaf dostane silnější 40 kWh baterii

Nový 40 kWh akumulátor by mohl teoreticky zvýšit dojezd na zhruba 330 kilometrů podle standardů. Reálný dojezd však bude o dost nižší, odhadujeme kolem 260 kilometrů. Pokud se pleteme a bude o něco vyšší, tak tím akorát lépe. Stále platí, že nový Leaf bude soupeřit s elektromobily BMW i3, Hyundai Ioniq Electric a Opel Ampera-e – ten teprve dorazí na náš trh.

Ve videu také zmínili hlavní důvod, proč Nissan nezvolil větší 60 kWh baterii. Podle nich chtějí dobít Leaf z nuly na 80% pomocí rychlodobíjení za zhruba 40 minut. Kdyby tedy měl větší akumulátor, dobíjení by trvalo déle. To je dost zvláštní způsob, jak přistupovat k problému, nemyslíte? Nicméně si myslíme, že zákazníkům by delší dobíjení nemuselo vadit na úkor vyššího dojezdu. Auto by také mělo být mnohem tišší, než jeho předchůdce. Konstruktéři udělali několik zásadních vylepšení v odhlučnění a invertoru.

Nissan Leaf špionážní fotka

Nový jízdý mód a systém ProPilot

V Leafu najdeme také nový jízdní mód, který známe z BMW i3 nebo elektrické motorky LS-218. Při použití tohoto módu můžete jezdit pouze za pomocí plynového pedálu a úplně bez brzdy. Pokud dáte nohu z plynu, auto samo začne brzdit. Díky tomu, že bude Leaf vybaven autonomním řízením ProPilot, byla přepracována část přístrojové desky včetně 7″ displeje s navigací. Díky této aktualizaci bude možné, aby Nissan sám zaparkoval bez pomoci řidiče. Další prvky zatím neznáme, nicméně tento nebude určitě poslední.

Těšíte se na odhalení vozu?

Zdroj: YouTube.com, motor1.com