Zatímco nebyl Nissan Leaf nové generace ještě odhalen, firma DBT už řeší s japonskou automobilkou nové DC nabíjecí stanice. Jejich připravovaný elektromobil bude potřebovat výkonnější nabíječku než standardní 50 kW se stejnosměrným proudem (DC). To, jak bude celá infrastruktura fungovat a na jak velkou expanzi stanic se můžeme těšit si zatím budeme muset počkat. Společnost DBT nechtěla prozradit moc detailů, nicméně v tiskové zprávě alespoň naznačili jejich záměr.

Specifikace jsou velkou neznámou

Bohužel zatím není známo ani specifikace Nissanu Leaf, i když představu už bychom mít mohli. Podle smazaného YouTube videa od zaměstnanců automobilky by Leaf mohl dostat 40 kWh baterii. Jediné, co lze s jistotou potvrdit je snaha o rozšíření nabíjecích stanic, což ocení i majitelé jiných elektromobilů. Poskytovatel DBT podepsal s automobilkou Nissan v Evropě nový kontrakt na vývoj a instalaci vylepšené generace rychlonabíjení.

DBT rychlonabíjecí stanice

Znamená to tedy, že Leaf bude schopen 150 kW nabíjení přímo? Upřímně, to si nemyslíme. Minimálně nám však napovídá, že se nabíjecí schopnosti vozu razantně zlepší. Od roku 2013 společnost DBT vytvořila a nainstalovala přes 2100 rychlonabíječek v 36ti Evropských zemích v rámci spolupráce s Nissanem. Upravený kontrakt pokryje vývoj nových stanice a hlavně zajistí vylepšení těch stávajících.

DBT se chystá aktualizovat první modely rychlonabíječek nainstalovaných za poslední čtyři roky a zlepší jejich výkonnost, aby dokázala splnit dané podmínky. Chceme docílit nabití 300 až 400 kilometrů do 15ti minut v závislosti na druhu vozidla.

DC nabíjecí stanice pro všechny?

Nové nabíjecí stanice budou pravděpodobně vybaveny konektory CHAdeMO, CCS Combo a AC Typ 2, aby mohly posloužit většině elektromobilům. Na první rychlonabíječky se můžeme těšit v Září tohoto roku, kdy zároveň Nissan odhalí svůj úspěšný model Leaf v Tokyu. Dodáním však práce nekončí, DBT bude po další čtyři roky všechny stanice udržovat a spravovat.

Myslíte, že se dočkáme DBT stanic i v Česku?

Zdroj: dbtcev.frinsideevs.com