Menu

Nikola One: nákladní vůz na vodík jde do produkce, uspěje?

Nikola One na vodík se brzy dostane do produkce, uspěje?

V těchto chvílích se opravdu společnost Nikola Motor Company nezastaví. Práce na jejich připravovaném nákladním voze Nikola One pokračují velmi rychle a dle jejich slov nestíhají přijímat zaměstnance. Snaží se vytvořit takový systém, který umožní řidiči jezdit delší trasy s menší únavou a hlavně udělat tahač co nejefektivnější v rámci spotřeby vodíku.

Poskytne autonomní řízení?

Podle posledních zpráv je právě nejvytíženější oddělení designérů a techniků, kteří pracují na softwaru. Jdou ve stopách Tesly a chtějí přizpůsobit tahač na autonomní jízdu, aby se nemusel řidič o nic starat. Zároveň je velice důležitou součástí váha vozu, která bude v konečném důsledku rozhodovat o dojezdu. Ta by měla být o téměř 900 kg nižší než jakýkoliv jiný truck podobných rozměrů. Interiér je mnohem prostornější, což řidiči ocení zvlášť při spánku.

Nikola One zadní část

Testování proběhne v příštím roce

Firmy, které si předobjednali Nikola One budou zveřejněny v dalších dvou měsících. Společnost tvrdí, že mají celkem přes 8 000 závazných objednávek. Dalších 25 000 objednávek jsou pouze přísliby od různých soukromníků. Ti chtějí počkat na finální produkt a nerozhodovat se na základě prototypu. Plán na nadcházející měsíce je začít testovat tahač v těžkých podmínkách. To znamená extrémní chlad a horko. Teprve tam si většinou sáhnout vozy na dno svých sil. To komentoval i zakladatel společnosti Trevor Milton.

Na konci tohoto roku začneme provádět sérii testování mezi městy, v náročném terénu a dalších těžkých podmínkách.

Co se týče koncových cen, tak ty budou zveřejněny pravděpodobně na začátku roku 2018. Trevor Milton tvrdí, že v ceníku bude spousta proměnných, aby se zákazníkům vyplatil nákup hned první den. Co tím konkrétně myslel nevíme, budeme se muset nechat překvapit. Krom tahače společnost vyvíjí i vodíkové stanice, kterých bude po celé USA přes 370.

Jak se vám zamlouvá Nikola One na vodík?

Zdroj: insideevs.com