Menu

Německo rájem elektromobilů? Slaví nárůst prodejů o 178%!

Německo rájem elektromobilů? Slaví nárůst prodejů o 178%!

V polovině května tohoto roku náš sousední stát Německo povolilo dotace na nákup elektromobilů a Plug-In Hybridů. Od té doby se s auty do zásuvky roztrhl pytel a prodeje stoupají o obrovská procenta. Na trhu nedominuje nějak výrazně žádná značka, jedná se o poměrně vyrovnaný boj. I když německá automobilka z pochopitelných důvodů vede.

Bude Německo rájem aut do zásuvky?

V prvním měsíci od zavedení dotací se prodalo a zaregistrovalo více než 3700 elektromobilů a Plug-In Hybridů. To činí z Německa jedno z nejžhavějších trhů, co se týče aut do zásuvky. Jen pro představu, toto číslo znamená skoro 1,2% podíl na prodejích všech vozů. Můžete si říct, že se nejedná o příliš velké číslo, avšak opak je pravdou. Podíl 1,2% v praxi značí meziroční nárůst prodejů o 178%. Toto číslo je už přijatelnější, nemyslíte? Minulý rok se za měsíc květen prodalo pouze 1380 aut na baterky.

Tamní automobilky vedou

Pokud vás zajímají přesnější čísla, tak tady jsou. Celkově se prodalo 1520 elektromobilů a 2323 Plug-In Hybridů. Ty jsou v Německu opravdu oblíbené. Mezi nejprodávanější modely se řadí Audi A3 Sportback e-tron, BMW 225xe Active Tourer nebo BMW i3. Z této sestavy lze jasně cítit, že německé automobilky zaznamenávají nejvíce prodejů. Do pěkných čísel se však dostala i Tesla Model S nebo Kia Soul EV. Na celkové prodejní čísla se můžete podívat v následující tabulce.

Model vozu Počet prodaných kusů
Audi A3 e-Tron 516
BMW 225xe Active Tourer 298
BMW i3 297
Renault Zoe 271
Tesla Model S 206
Volkswagen e-Golf 132
Hyundai Ioniq Electric 130
Kia Soul EV 108

Překvapily vás prodejní čísla některého z aut?

Zdroj: ev-sales.blogspot.com