Největší nabíjecí stanice Vystrkov slaví narozeniny. Je tomu už rok, co poprvé umožnila lidem nabít své elektromobily. Zároveň se jedná o jedinou stanici v Česku, která má stojany Supercharger pro vozy Tesla. Ty dokážou nabít až 80% celkové kapacity baterie během třiceti minut. Celkem najdete šest Tesla stojanů a pak pět klasických od E.ONu.

Kde se nachází nabíjecí stanice Vystrkov?

Naše nejmodernější a největší stanice se nachází na devadesátém kilometru dálnice D1, kde spojuje Prahu a Brno. Mezi největší výhody určitě patří dvě trafostanice a blízká benzínka, na které si můžete zkrátit čas při čekání na dobití vozu. Tím se řadí ke špičkovým stanicím pro elektromobily v Evropě.

Pokud nemáte vůz na baterky, můžete využít zmíněnou čerpací stanici. Ta nabízí stlačený zemní plyn, benzín nebo diesel. Vedoucí oddělení elektromobility pro E.ON prozradil, která auta se nejvíce na Vystrkově nacházejí. Podle něj máme největší šanci spatřit Nissan Leaf, BMW i3 nebo Teslu Model S. Kolem deseti procent všech zákazníků pak tvoří lidé ze zahraničí, kteří tudy projíždějí. Většinou jsou z nabíjecí stanice nadšení.

[aps_product_sz id=“8″]

Nabíječka denně obslouží čtvrtinu elektromobilů v ČR

Kolik si myslíte, že stihne nabíječka ve Vystrkově obsloužit lidí za den? Podle statistik se bavíme až o čtvrtině všech elektromobilů, které jezdí po českých silnicích. Do toto nepočítáme Plug-In Hybridy, které zvládne stanice také odbavit. Do budoucna bude potřeba rozšířit počet stojanů, protože zájem o ekologický způsob dopravy roste každým rokem. Společnost E.ON plánuje dále investovat do rozvoje elektromobily v Česku. My přejeme hodně štěstí!

Navštívili jste rychlonabíjecí stanici?

Zdroj: pelhrimovsky.denik.cz