Menu

Maserati Levante Plug-in Hybrid: možná se dočkáme už brzo

Maserati Levante Plug-in Hybrid

Když se řekne Maserati, většina z nás si asi představí skvělé zrychlení, výkon motoru a pohodlnou jízdu. Toho chce automobilka dosáhnout i s Maserati Levante Plug-in Hybrid, akorát s mnohem nižšími emisemi. Je škoda, že se zatím nebavíme o elektromobilu, nicméně nedělejme unáhlené závěry. Maserati ví, že musí držet krok s dobou, a tak je jen otázka času, kdy představí úspornější verzi tohoto SUV veřejnosti.

Maserati Levante Plug-in Hybrid bude vítr do plachet

Minulý rok potvrdil bývalý CEO automobilky Harald Wester fakt, že chystají plug-in verzi jejich úspěšného modelu Levante. Dle jeho slov se zákazníci nebudou muset bát jízdních vlastností – vše zůstane při starém, maximálně půjde o vylepšení. Hodnoty Maserati jsou stále na prvním místě, proto je pro společnost stěžejní, aby skalní fanoušci a zákazníci byli spokojení. Duch a požitek z jízdy se z vozu určitě nevypaří. Umerto Cini, ředitel trhu v zámoří se k připravované novince vyjádřil takto.

,,Bude to stále Maserati – Maserati znamená více věcí. Jedna z těch věcí je určitě požitek z jízdy. Jestli dokážeme zařídit stejný požitek z jízdy u plug-in hybridu nebo elektromobilu, proč ne?“

Pravděpodobně se v budoucnu můžeme těšit ještě na další modely, které budou předělány na plug-in hybridy. Vzhledem k tomu, že Levante je postaveno na stejné platformě jako Ghibli nebo Quattroporte se šance jen zvyšují. Datum představení nového Levante ještě není potvrzeno – může se také stát, že při představení přijde řeč na výše zmíněné vozy.

Na jaký rok tipujete odhalení vozu?

Zdroje: CarAdvice.com.au