Jedete na dovolenou a potřebujete rychle vědět, kde natankovat za co nejmenší peníze? Tak v tom vám od nové aktualizace pomohou Mapy.cz! Česká společnost přidává několik tisíc čerpacích stanic do svého systému z několika různých zemí. Seznam ve své tiskové zprávě zmiňuje například Francii, Itálii, Chorvatsko a Španělsko. Co je však zajímavé, tak cenu pohonných hmot najdete i v některých částech Austrálie.

Mapy.cz postupně plní databázi čerpacích stanic

Společnost Seznam uvádí, že přidali více než 26 tisíc čerpacích stanic. Data vychází z veřejně dostupných informací jednotlivých zemí. Mapy tedy pouze vezmou data z ověřeného zdroje a aplikují je do svého systému. Nebylo tedy potřeba tvořit žádnou složitou databázi. Aby se řidič mohl spolehnout na aktuálnost map, Mapy.cz aktualizují všechny informace nejméně čtyřikrát do hodiny. Jejich snaha tím však nekončí a stále usilovně doplňují další benzínky. Produktový manažer Jan Štěpán se vyjádřil k aktualizaci takto.

Před létem, kdy lidé vyrážejí na cesty za hranice, tak doplňujeme současné tuzemské a slovenské čerpací stanice. Na jejich sběru spolupracujeme se společností CCS už rok (od 14. 6. 2016).

Přepočet měny zatím v aplikaci nečekejte

Cestování naslepo je dle statistik Seznamu stále velmi populární u většiny Čechů, protože takové počínání sebou nese nezávislost a pohodu. Všechny ceny pohonných hmot jsou udávány v tamější měně, každopádně přepočet na koruny je velice jednoduchý. Stačí, když si do vyhledávače Seznamu zadáte částku v dané měně a systém vám automaticky vše přepočte na základě aktuálního kurzu ČNB.

Používáte aplikaci Mapy.cz?

Zdroj: seznam.seznamblog.cz